Proč by sis měla přestat kousat své nehty

Koukání nehtů je zlozvyk. Nejen že tvé ruce pak nevypadají vůbec pěkně a ty se je budeš snažit před okolím schovávat, ale zároveň si můžeš přivodit zdravotní problém, jako je zánět nehtového lůžka, který hodně bolí a v nejhorším případě ti doktor může celý nehet vytrhnout. Přestaň s tím teď hned.

Rozhodni se s tím přestat a vydrž to

Opravdu se rozhodnou přestat si kousat nehty, je to nejtěžší. Chceš-li opravdu s tímto škaredým zlozvykem skoncovat, musíš to myslet naprosto vážně a připravit se na to, že to mnohdy nebude vůbec jednoduché, protože si nehty často koušeš podvědomě, aniž bys tušila, že to děláš. Jakmile začneš cítit, že tě tvé odhodlání opouští a ty máš nutkavou potřebu podlehnout, rychle si připomeň všechny důvody, které máš, abys to už nedělala.

Co musíš udělat, aby sis nekousala nehty

  • Své ruce zaměstnej něčím jiným. Nehty si můžeš kolikrát kousat jen tak z nudy. Pokud cítíš, že nevíš, co s prsty, zaměstnej je. Vezmi si do ruky například tužku a jen si s ní hraj.
  • Namaluj si nehty. Pravidelně si lakuj nehty. Třeba ti pak bude líto ničit si lak, se kterým sis dala tolik práce.
  • Zjisti, co spouští tvé kousání nehtů. Mnohdy si nehty nekoušeš jen tak z nudy, ale například ze stresu z nadcházející zkoušky ve škole nebo jiné životní situace. V tom případě se zbav nepříjemných pocitů dechovým cvičením.

Chce to čas

Zbavit se jakéhokoliv zlozvyku vyžaduje čas, takže nepředpokládej, že se ty toho tvého zbavíš přes noc. Mnohdy to bude náročné a velmi často se na to budeš chtít vykašlat. Podstatné je, aby ses i nadále snažila to vydržet. Když bude nejhůř, strč prsty do pepře, abys opravdu nepodlehla tvé nebezpečné vášni. Pro dosažení požadovaného výsledku udělej opravdu všechno, co je v tvých silách. Nevzdávej se.

Pokud se ti podaří zbavit tohoto škaredého zlozvyku, můžeš na sebe být právem hrdá. Je jen málo dívek, které mají tak pevnou vůli.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu