Jak v zimě ochránit svou pokožku? Máme pro tebe pár tipů

Je tady zima – roční období, které přináší litry horké čokolády a příjemné vlněné svetry, které tě dokonale zahřejí, když se do nich večer u televize zachumláš. Ale tohle není bohužel to jediné, co zima přináší. Ruku v ruce s tímto jde také vysušená pokožka, popraskané rty a citlivá pleť. Chladné počasí si na naší pokožce prostě vybírá svou daň. To ale neznamená, že by ses na toto období nemohla připravit! Jak na to?

Dopřej své pokožce více vlhkosti

Během zimy se přirozeně stane, že se z pokožky rychle odpařuje vlhkost – a ona tak produkuje méně přírodních olejů. Proto se ti stává, že máš suchou a šupinkovatou pokožku, což tě nutí se více škrábat – a v horších případech to způsobuje nepříjemné vyrážky až ekzémy. Proto by sis měla pořídit minimálně jeden hydratační krém, který používej i několikrát denně, a to hlavně před tím, než se vydáš někam ven. Ale nesmíš zapomínat na svou pleť, která je zimě vystavena nejvíce, a nejvíce tak trpí.

Předcházej popraskaným rtům

Tohle je něco, co dokáže spolehlivě odstranit každého, ale opravdu každého kluka. Pokud se s někým dáš do řeči – a on uvidí, že tvé rty jsou rozpraskané, ztratí jakýkoli zájem. A to přeci nechceš! Měj tedy po ruce venku neustále jelení lůj či jiný balzám na rty. Klidně si jej pořiď i s příchutí či barevný, který ti nahradí vysušující rtěnku. Večer si rty preventivně pomaž medem, který jim dodá výživu a nutnou hydrataci. A představ si tu sladkou pusu, kterou svému miláčkovi ráno dáš!

Používej krém na ruce

Stejně jako pleť, tak i ruce jsou hodně ovlivněny zimním obdobím. Zima totiž zalézá nejčastěji mezi prsty, a tak máš mezi prsty často rozpraskanou a suchou kůži, která svědí a nutí ke škrábání, což je to nejhorší, co můžeš udělat. Takže stejně jako hydratační krém na pleť, používej také krém na ruce. Pokud ráda nosíš prstýnky, zkus je v tomto zimním období sundat, nebo alespoň nasazovat pouze na situace, když jdeš někam do společnosti a doma je nenos, aby zbytečně tvou suchou pokožku nedráždily.

Sprchuj se vlažnou vodou

Pokud to nezvládneš, použij lehce teplou vodu, ale určitě se nesprchuj v horké vodě, jak jsi byla do teď zvyklá. Horká voda totiž vysušuje pokožku, což je v zimě opravdu nežádoucí, protože toho vysušování máš přes den dost. Stejně tak zapomeň na časté horké koupele, ve kterých si tak ráda hovíš. Vyměň je prostě za vlažnou vodu, která navíc rozproudí krev ve tvém těle, čímž budeš dobře prokrvená a odolnější k vysušování pokožky. Ne nadarmo se lidé rádi otužují.

I v zimě můžeš být krásná a mít nádhernou pokožku.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu