Víš, jak správně nanášet parfém?

Vůni zásadně ovlivní nejen to, jaký parfém si koupíš, ale také to, jak ho aplikuješ. Jak se vůně používají správně, aby výsledný efekt byl jednoduše okouzlující? Neboj, připravili jsme pro tebe několik užitečných rad, se kterými se vyhneš všem chybám.

Která místa jsou vhodná pro aplikaci parfému

Působit jako chodící parfumerie nechce nikdo. Pokud sis ale koupila dražší parfém, naopak je určitě žádoucí, aby byla jeho vůně dostatečně znát. Proto by ses měla vyhnout některým typickým zlozvykům, které jsou s nanášením parfémů spojené.

Parfém se nanáší na tzv. pulzní body. To jsou tělesné partie, které jsou prokrvené. Teplo totiž způsobuje, že se vůně může adekvátně rozvonět. Typicky je to krk, oblast za ušima, vnitřní strana zápěstí, ale také spánky, partie dekoltu nebo podkolenní jamky.

Slavná návrhářka Coco Chanel razila jednoduchou zásadu, že žena si má nanášet parfém do těch míst, kde si přeje být líbána. Zásada zní dost romanticky, nicméně pokud tě čeká rande, raději to s aplikací parfému nepřeháněj. Tvůj kluk určitě nechce společně s přirozeným pižmem tvé pokožky ochutnávat i parfém.

Jak je to s nanášením do vlasů a na oblečení

Ideální je nenanášet parfém na místa, která budou zakrytá oblečením. Stříkni si dávku vůně na partie, k nimž může volně přistupovat vzduch. Možné je taktéž nastříkat si vůni do vlasů. Z této oblasti se vůně pomalu a decentně dokáže přirozeně uvolňovat po delší čas. Na druhou stranu může vysušovat vlasy. Proto je tento způsob aplikace vhodný jen pro občasné použití.

Co se týče oblíbeného stříkání voňavek na oblečení, odborníci se k tomu spíše nepřiklánějí. Vůně má tendence k tomu rychle z oblečení vyprchat. Dražšími parfémy bys tak v podstatě plýtvala. Navíc by sis měla vždy před nanesením vyzkoušet, jestli vůně nenechala na tkanině skvrny. Jinak riskuješ, že si oblíbené tričko definitivně zničíš.

Jak se vyhnout chybám při nošení parfému

I při svědomitém nanášení parfému výhradně na kůži v oblečení část vůně ulpí. To může dělat neplechu zejména tehdy, když vůně střídáš. Žádoucí dojem bude díky navrstvení vůní nejspíš pryč a zůstane pouze nepříjemný efekt. Oblečení je třeba po vynošení vyprat, případně alespoň vyvětrat.

Podobně jako u oblečení se parfémy příliš neslučují se šperky. Vždy by sis tak vůni měla nastříkat předtím, než si vezmeš oblíbené šperky, pokud si je nechceš poničit.

Vyplatí se rovněž před nanesením vůně použít neparfémovaný hydratační krém. Vysušená pokožka totiž ochotně přejme do pórů vůni a moc z ní tak ve výsledku nezbude. Pokud chceš podobnému efektu zabránit, jednoduše nezapomínej na dostatečnou hydrataci.

S množstvím parfému se to nevyplatí přehánět. Platí poněkud paradoxní zásada, že ty, jako nositelka, bys jej vůbec neměla cítit. Okolí už vůni vnímá, je tedy pravděpodobné, že pokud si lidé kolem tebe tvého parfému všímají, nemusí to být už úplně žádoucí a je ho příliš. Silně koncentrované parfémy se nanášejí po kapkách, vůně s rozprašovačem pak ze vzdálenosti asi 30 cm.

Jaká je tvá oblíbená vůně?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu