Jak se vyrovnat se zradou dobré kamarádky?

Měla jsi skvělou kámošku, ale teď se už vůbec nevídáte? Jak se vypořádat s novou situací, když tě blízká osoba zradí? Poradíme, co ti teď udělá nejlépe.

Jako sestry

Každý z nás to v životě už někdy zažil – měly jsme kamarádku, se kterou jsme si byly blízké jako rodné sestry. Mohly jsme se jedna na druhou spolehnout a říkat si veškerá tajemství. Dobré časy se zdály nekonečné, nám bylo krásně a cítily jsme se šťastné. Tato situace je ale bohužel na míle vzdálená tomu, jak se cítíme dnes.

Zrada bolí

Bohužel, nic v životě netrvá věčně. Dobrá kamarádka mohla být ovlivněna názory jiných holek nebo si našla nového přítele, který ji začal měnit. To, co jste spolu dříve sdílely, se dnes už nedá vůbec nalézt. Už se znovu nedají zopakovat ty skvělé i praštěné nápady, které jste spolu měly. Možná tě kamarádka zranila tím, že prozradila tvé tajemství. Možná tě dokonce začala pomlouvat. Moc dobře víš, že už jí nemůžeš věřit.

Proč to udělala?

První věc, co si zkus uvědomit, je motivace bývalé kamarádky. Proč to vlastně udělala? Proč se tak zachovala? Už ji vidíš, jak se stále baví s nějakou holkou, která na tebe žárlila? Vidíš, jak se nechala ovlivnit jedovatými řečmi té holky, která tě chtěla sesadit z trůnu? Najednou je tvoje kamarádka v pozici služebné nějaké přihlouplé nány.

Projdi si situaci, co jste spolu prožily, a zkus ji vnímat z pozice tvé bývalé kamarádky. Už vidíš, co ji k tomu vedlo? Byla to touha být lepší než ty? Nebo si přála zapůsobit na někoho jiného? Když pochopíš, co ji k tomu vedlo, nebude ve tvém životě žádný zmatek. Vysvětlíš si jasně její chování.

Nepřehlédněte: Lucka (15): Kamarádka neustále lže a já nevím proč. Nic jsem jí neudělala a ona mi hází klacky pod nohy.

Už to máš? Už víš, co za tím vězí? Pokud ano, je na čase se přestat trápit.

Jedeme dál!

Možná jsi právě ve svém životě uzavřela jednu kapitolu. Příběh úžasného přátelství, které nemělo nikdy skončit. Pod vlivem několika okolností se už ale nepotřebujete vidět a jdete každá svou vlastní cestou. Bolí to, to je jasné. Je to jako by se tvá blízká sestra odstěhovala neznámo kam. Místo toho ji ještě stále vídáš, ale už je ti cizí. Je na čase, abys přestala již uzavřenou věc analyzovat a posunula ses ve svém životě dál.

První věcí je pořádně se odreagovat a hodit všechno za hlavu. Abys mohla udělat za touto etapou tlustou čáru, pořádně se odreaguj. Pusť si hudbu, zajdi si zaběhat, zaplavej si nebo si zahraj na klavír. Teprve když se budeš cítit klidná a bez vzteku, emocí a slz, se vydej do dalšího přátelství.

Čtěte také: Jak poznat, že je tvoje kamarádka toxická a falešná?

Brzy nalezneš novou kamarádku. O to více si budeš vážit nových společných chvil s holkou, se kterou si budete blízké. Nikdy nedovol, aby tě někdo ovládal jako tvou bývalou kamarádku. Jsi jedinečná a je důležité, aby sis to uvědomovala. Nyní, když ses posunula v životě dál, na tebe bude čekat skvělá kámoška.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT