Lucka (15): Kamarádka neustále lže a já nevím proč. Nic jsem jí neudělala a ona mi hází klacky pod nohy

S Katkou se známe už od školky, vždycky jsme byly nerozlučné kamarádky a všechno jsme si říkaly, všechno jsme dělaly společně a moc jsme si užívaly každou společnou chvilku. Myslela jsem si, že nám to vydrží snad navždy, ale teď vidím, že to není pravda. Ona se mi vyhýbá a lže mi a já neznám důvod.

Chce, abych to poznala?

Nevím, co jsem Katce mohla udělat, nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se měly nějak rozdělit. V poslední době mi ale přijde, že se mnou už nechce trávit tolik času a někdy dost okatě lže, aby se mi vyhnula. Vlastně ani nevím, jestli chce, abych to poznala. Možná mi tak dává něco najevo, ale když se jí zeptám, vždy zarytě mlčí, nebo to přejde slovy, že o nic nejde a jen jsme se špatně pochopily. Já ale vím, že to tak není.

Nikdy jsme si nelhaly a hlavně už bezpečně poznám, kdy Katka mluví pravdu a kdy mi sprostě lže. Někdy přemýšlím o tom, že půjdu za ní a budu ji tajně sledovat. Možná tak konečně sama odhalím pravdu.

Možná má novou kamarádku

Když máme jít ven, často mi napíše, že nemůže, protože jede s rodiči pryč, nebo jí není dobře. Pak ji ale vidím jít normálně po ulici kolem našeho domu, jakoby se nechumelilo. Nevím, kam chodí nebo proč mi to neřekne na rovinu. Promluvit si o tom nechce a už za mnou přijde jen tehdy, když sama chce. Vždycky to ale bylo úplně jinak, moc mi jako kamarádka chybí a chtěla bych přijít na to, co se děje.

Svěřila jsem se už i své mámě, ta si myslí, že má Katka možná novou kamarádku a nechce mě přímo ranit. Já si však myslím, že by v tom mohl být i kluk. Katka vždycky chtěla mít nějakého kluka, mě tohle však ještě nebere.

Doufám, že se pravdu dozvím co nejdříve, protože se tím vážně trápím a chci to vyřešit.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu