Výroky maminek, které nás štvou, ale v budoucnu je oceníme

Říká se, že maminka je jasná, ale tatínek není. A také se říká, že maminka a paní učitelky mají vždycky pravdu. I když si někdy říkáme, jak nás mohou matky, tak štvát, stejně nakonec dojdeme k názoru, že máme obrovské štěstí, že ty maminky máme. Hůře jsou na tom děti, které bohužel maminku nemají. Nicméně maminky se v mnohých věcech podobají. Například se podobají v tom, že z úst vypustí výroky, které zná každý, leč je v dětství nepochopíme. Věty, které z úst pronese každá máma, pochopíme až v dospělosti, kdy ostatně jednotlivé věty také oceníme a nakonec dáme mámám za pravdu.

Vzpomenete si na nějaký legendární výrok, který vaše maminka někdy pronesla a který dnes oceňujete? Nebo se vám zrovna nyní na mysli nic nevybavuje? Ty nejznámější a nejtypičtější výroky maminek jsme sjednotili za vás.

Nehrb se

Rozkaz, který z úst pronesla každá maminka nespočetněkrát. Když dítě bylo skloněné nad nedělním obědem, když se dítě hrbilo při čekání na autobus nebo ve školních lavicích, do nichž jsme usedli v první třídě. Tento rozkaz nás prováděl celým životem, až v dospělosti jsme pochopili, že nás z hrbení se jen bolí záda a že to navíc není vůbec hezké na pohled.

Nemrač se, zůstane ti to

I v tomto měly maminky pravdu. I když jsme si v dětství neuvědomovali, jaký dopad může mračení se mít, v dospělosti se mračení projevilo vráskami kolem očí a na čele. A proti těmto vráskám nefunguje žádný krém, olejíček nebo mastička, o které se říká, že je zázračná.

Nepřehlédněte: Nemáš ráda kamarády svého kluka? Poradíme ti, co dělat

Nelez přes poledne na sluníčko

Další rozkaz, který jsme jako děti nechtěli akceptovat. Zkrátka jsme si chtěli sluníčka užívat po celý den. V pozdějším věku jsme však pochopili, že nás rozkazem maminky jenom chránily. Přece jen je přes poledne sluníčko nejvíce nebezpečné, pálí více než obvykle, navíc je přes poledne největší horko.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu