Nemáš ráda kamarády svého kluka? Poradíme ti, co dělat

Také se ti to stalo? Máš kluka, který se ti opravdu líbí, kromě jedné věci – jeho kámoši ti vůbec nepadli do noty.  Skoro si přeješ, aby neexistovali. Ale jsou to kámoši tvého kluka, musíš tedy začít uvažovat, co s tím.

Jeho přátelé jsou pro něj prostě důležití, stejně jako ty. Romantické vztahy jsou o tom, že si navzájem doplňujete život.  A pokud to něco naruší a ty se nebudeš snažit to napravit, je tu každá šance, že by to mohlo mít vliv na budoucnost vašeho vztahu. Dej jim šanci.

Třeba jsi je jen mylně odsoudila na první pohled. Otevři se a představ si, že jsou to i tví kamarádi a podle toho se s nimi bav. Třeba budou ze začátku zaskočení tvojí nenadálou otevřeností, ale co už jiného ti zbývá? Víc už ztratit nemůžeš. Pokud tedy nechceš ztratit svého kluka.

Buď upřímná

Stejně jako u většiny ostatních problémů je vždy lepší, když řekneš svému klukovi napřímo, co se ti na jeho kamarádech nelíbí. Třeba sis jejich chování jen špatně vysvětlila a tvůj kluk tě vyvede z omylu. Ne každý je prostě přátelský na první dobrou a někomu dlouho trvá, než si k tělu pustí další osobu. Ještě k tomu někoho, koho považují za „vetřelce“, který jim chce jejich kámoše sebrat.

A pokud to tvůj kluk bude vědět, příště se třeba v nepříjemné situaci zachová tak, aby se tě zastal a zrovna si s kámoši vyříká, co je za problém. A vzduch se pročistí. To je vždy potřeba.

Přiznej si – nežárlíš tak trochu?

Podívej se na situaci otevřenýma očima. Není náhodou problém na tvojí straně: Nežárlíš tak trochu na jeho kamarády? Je krásné být zamilovaná. a hlavně ze začátku chtít trávit každou volnou minutu se svým novým princem. To samozřejmě není nic špatného. Ale to jeho kamarádi, kteří zrovna zamilovaní nejsou, zrovna pochopit nemusí.

Čtěte také: Tamara (17): Všichni už s někým spali. Já si ale chci počkat na skutečnou lásku. Dělají si ze mě legraci.

Domluvte se s tvým miláčkem, jak často se budete vídat a kdy bude mít čas na své kamarády. A ty si v tu dobu běž ven se svými kámoškami, nebo si jen dejte hromadný videohovor. Uvidíš, že se ledy prolomí a jeho kámoši tě budou chválit, že svému klukovi necháváš čas i na něj. Ale hlavně dodrž jednu věc. Když je s kámošema, nikdy mu nevolej nebo nepiš! Nech ho, ať si to s nimi prostě užije a pak ti bude povídat, jak se měli.

A co když se to ani tak nezlepší?

V tom případě je třeba jim narovinu říci, co se ti nelíbí. Ale počítej s tím, že se na tebe sesypou, protože budou v převaze. A teď bude klíčové to, jak se zachová tvůj kluk. Pokud se tě zastane i přes všechna naléhání jeho kámošů a klidně se s nimi kvůli tobě pohádá, je to ten pravý.

A pokud bude sedět v koutě a nechá tě se trápit, tak se prostě seber a nech ho s tou bandou. Evidentně jsou pro něj totiž důležitější než ty. Jasně, bude to bolet, ale ty odejdeš se vztyčenou hlavou, zatímco on bude brzo tou hlavou tlouct do zdi, že ztratil tak skvělou holku, jako jsi ty.

Tak seber všechnu sílu, a per se za svého kluka!

Autorský text

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu