Vánoční pohodu si můžeš užívat i doma s kamarádkami. Poradíme ti, jak na to

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce, o tom není pochyb. A i když ve světě panuje velmi prapodivná nálada, ty si užij Vánoce tak, jako nikdy předtím. Jistě máš kolem sebe jednu nebo více kamarádek, se kterými ráda trávíš čas.

A právě vánoční období je pro společné chvíle tím nejideálnějším. Připravili jsme pro tebe seznam věcí, které byste spolu mohly podniknout.

Filmový maratón

Připrav pro tvé kamarádky filmový den. Pozvi je domů a dej jim za úkol, aby si nachystaly své oblíbené vánoční filmy. Pak střídavě u každého filmu hlasujte, na který film se zrovna chcete dívat. No řekni, kdo by neměl rád sledování vánočně laděných příběhů? Jde o jeden z nejjednodušších způsobů, jak si užít Vánoce s kamarádkami.

Vánoční cukroví

Tento nápad uvítáš nejenom ty s holkami, ale také tvá mamča. Domluvte se na pečení vánočního cukroví. Připravte si recepty a každý den upečte jeden druh. Aby to bylo zajímavější, můžete se s pečením střídat – dnes budete péct u tebe, zítra u jiné kamarádky. A abyste se na Vánoce naladily úplně, můžete během celého pečení popíjet vánoční punč, samozřejmě nealkoholický.

Soutěž o nejhezčí perníkovou chaloupku

Když už jsme u toho pečení, co takhle vymyslet soutěž, která z vás upeče a ozdobí nejkrásnější perníkovou chaloupku? S kamarádkami máte hned několik možností. Buď perníkové chaloupky upečete každá samostatně a poté si je na společném setkání ohodnotíte, nebo se domluvíte, že se sejdete u některé z vás doma a perníkovou chaloupku od základů připravíte spolu.

Výroba vánočních ozdob

Dalším skvělým nápadem, jak spolu můžete trávit čas, je, že si vyrobíte vánoční ozdoby. Můžete se pustit do adventních věnců, ozdob na stromeček nebo papírových sněhových vloček. Možností je nespočet. Společná kreativita dovede vaše díla k dokonalosti.

Procházka v přírodě

Je jasné, že vás, holky, to více táhne do obchodů s oblečením než na procházku, ale bohužel, každý se nynější situaci musí přizpůsobit. Navrhni kamarádkám, že si uděláte menší túru. Nachystejte si svačiny, horký čaj do termosky, teple se oblečte a vyrazte ven. Pobyt na čerstvém vzduchu je super, a hlavně zdravý.

Soukromý večírek

Štědrý večer se blíží, už máš pro holky nachystané drobné dárečky? A už víš, jak jim je předáš? Udělejte si spolu takový malý vánoční večírek. Připrav občerstvení, vánoční hudbu a svolej kamarádky. Užijte si spolu vánoční chvíle, které vaše vztahy jen posílí.

Tak, holky, šťastné a veselé!

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu