Věděli jste, že meruňky jsou zdraví prospěšné? Prozraďme si o nich něco víc

Přidat na Seznam.cz

Zejména v létě by v našem jídelníčku nemělo chybět ovoce. Právě ovoce nám přináší tělu prospěšné látky, které udržují organismus fit a které se podílí na správném fungování lidského těla. Odborníci doporučují konzumovat ovoce hlavně v dopoledních hodinách. Je to z toho důvodu, že obsahuje více cukru než zelenina. Když sníme ovoce dopoledne, během dne dokážeme ovoce hravě spálit. Samozřejmě některé ovoce nemá v sobě zabudovaných tolik cukrů jako třeba jablko, proto ho s čistým svědomím můžeme konzumovat i během odpoledne.

Takovým příkladem jsou třeba meruňky, které mají minimum kalorií a které jsou zdraví prospěšné. Hned vedle jablek a borůvek se jedná o velice zdravé ovoce. Prozraďme si něco o meruňkách, ať víme, jak konkrétně nám pomáhají či co všechno obsahují.


Meruňky a zdraví

  • Věděli jste, že meruňky jsou opravdu velice bohatým a významným zdrojem vitaminu A, který je nutný pro tvorbu rodopsinu? Rodopsin je zrakový pigment, který se používá za nízkého osvětlení. Případný nedostatek vitaminu A může vést až k šerosleposti, meruňky nás tedy před šeroslepostí chrání.
  • Věděli jste, že meruňky podporují vývoj kožních buněk?
  • Věděli jste, že meruňky snižují vysoký krevní tlak? Dokážou to díky draslíku, který je v nich obsažen ve velkém množství.
  • Věděli jste, že meruňky ulevují od problémů souvisejících s oběhovou soustavou? Doporučují se jíst všem, kteří trpí na nemocné srdíčko.
  • Věděli jste, že meruňky obsahují látky, které pomáhají regenerovat pokožku a také ji pomáhají hydratovat? Proto se meruňky používají do nejednoho kosmetického balzámu nebo krému.
  • Věděli jste, že meruňky jsou fantastickým zdrojem vitaminu C? Vitamin C je potřebný například pro vznik nekódovaných aminokyselin a také podporuje imunitní systém. Nedostatek vitaminu C se projevuje například tak, že je zvýšená krvácivost a cévní stěna je menší.
  • Věděli jste, že meruňky díky obsaženým vitaminům podporují a stimulují tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí i zubů?
Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.