Toužíš se stát princeznou? Seznam se se pravidly, co bys musela dodržovat

Každá z nás alespoň jednou snila stát se princeznou. Některé jsme z toho vyrostly a někoho tento sen drží dodnes. Patříš i ty mezi snílky? Možná, že až se dozvíš něco o pravidlech v královské rodině, na tento sen rychle zapomeneš.

1. Pozor! Královna stojí

Protokol, který musí bezpodmínečně všichni dodržovat je ten, že když stojí královna, musí stát všichni kolem ní.

2. Královna určuje konec večeře

Pokud bys ráda usedla s královnou ke společnému obědu či večeři, měla bys vědět, že pokud královna sní své poslední sousto, každý u stolu musí přestat jíst, a to i přes to, že jsi třeba snědla teprve dvě sousta a máš pořádný hlad.

3. Jak královnu pozdravit?

Muži z královské rodiny královnu zdraví skloněnou hlavou, zatímco ženy se při pozdravu královně pokloní.

4. Ruka v ruce neexistuje

Jestliže si představuješ, jak se se svým princem budeš vodit na romantických procházkách za ruce, vyvedeme tě z omylu. Pro královský pár neexistují intimnosti na veřejnosti.

5. Se svatbou musí nejdříve souhlasit královna

Podle zákona o královských manželstvích z roku 1772 musí královští potomci před žádostí o ruku své vyvolené požádat o souhlas úřadujícího panovníka.

6. Šperky vybírá královna

Svatbu máš v kapse, takže se můžeš těšit na doslova královskou svatbu. Nepočítej však s tím, že všechno bude podle tvých představ. Například diadém neboli čelenku, kterou musí mít každý královská nevěsta na hlavě v den svatby, vybírá pouze královna – a na tvém názoru vůbec nezáleží.

7. Myrta ve svatební kytici

Je zvykem, že každá svatební kytice královské nevěsty musí obsahovat myrtu.

8. K volbám jít nesmíš

Těšíš se na své osmnácté narozeniny, až budeš mít právo jít k volbám? U královské rodiny právo volit ale ztrácíš, její členové volit nemohou, ani se nemohou veřejně k politice vyjadřovat.

9. Žádné Monopoly

Možná ti přijde tento bod úsměvný, ale na oblíbené Monopoly taktéž zapomeň, královská rodina tuto hru hrát prostě nemůže.

10. Černou vždy s sebou

Členové královské rodiny musí mít při zahraničních cestách sebou vždy sbaleno černé oblečení pro případ náhlé smrti někoho z rodiny.

Čtěte také: Jaká Disney princezna se v tobě ukrývá podle tvého znamení zvěrokruhu?

11. Žádné autogramy ani selfíčka

Představuješ si, jak jako členka královské rodiny se staneš slavnou a budeš rozdávat jeden autogram za druhým? A tvůj Instagram budou plnit selfíčka z Buckinghamského paláce? Měla bys rychle sesednout z růžového obláčku, jednotliví členové královské rodiny nemohou mít svůj osobní účet na jakékoliv sociální síti, nesmí své fotografie nikde zveřejňovat, a už vůbec se nesmí podepisovat svým příznivcům.

12. Rukavice jako módní doplněk?

Pokud si myslíš, že královna nosí neustále rukavice jako módní doplněk, není to pravda. Je to hlavně z hygienických důvodů, protože na různých veřejných akcích si musí potřást rukou s mnoha a mnoha lidmi.

13. Rozhovor končí vždy královna

Poté, co skončil rozhovor s královnou, odchází nejdříve ona, potom ty – nikdy se k ní nesmíš otočit zády.

14. Zapomeň na klíny

Oblíbila sis boty na klínku? Tak v královské rodině se jich budeš muset vzdát, královna je prostě nemá ráda.

Zvládla bys dodržovat tento zlomek pravidel, či nikoliv?

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu