Poznej sílu, a hlavně výhody arganového oleje

Víš, co je to „marocké zlato“? Jedná se o arganový olej, co si svou přezdívku právem zasloužil. Skutečně se jedná o olej z Maroka, který si oblíbily ženy na celém světě. Obsahuje totiž látky, které jsou pro naši krásu víc než jen prospěšné. A proč bys měla uvažovat nad jeho pořízením? Zde je několik důvodů.

Hydratace je pro pokožku nesmírně důležitá

Díky vysokému obsahu vitaminu E a esenciálních mastných kyselin se arganový olej vyznačuje extrémně hydratačními účinky, které jsou blahodárné pro suchou pokožku. Proto se také využívá při léčbě některých kožních problémů, jako je například ekzém.

Do pokožky se lépe vstřebává

Arganový olej je bohatý na kyselinu olejovou, která může zlepšit propustnost pokožky a pomáhat s dalšími složkami pronikajícími přes kůži. Stačí na pokožku nanést dvě kapky arganového oleje, abys zajistila pravidelnou denní dávku hydratace.

Je to skvělý pomocník v boji proti vráskám

Omega mastné kyseliny v arganovém oleji pomáhají posilovat tkáně v pokožce, a proto napomáhají při prevenci vzniku vrásek. Je dokázáno, že pravidelná konzumace tohoto oleje spolu s nanášením na pokožku je skutečně účinná. Až budeš ve věku, kdy začneš řešit vznik vrásek, hledej přípravky obsahující arganový olej s ceramidy – mastné kyseliny tohoto oleje na pokožce fungují mnohem lépe, když jsou kombinovány s ceramidy, které chrání lipidovou bariéru.

Vařené brambory

A zase to akné. Pokud s ním bojuješ jako většina dívek ve tvém věku, vyzkoušej arganový olej. Možná se pozastavuješ nad tím, že olej a akné nejdou moc dohromady. Ale arganový olej obsahuje kyselinu linolovou, která snižuje zánět, zklidňuje pokožku a dodává jí větší vlhkost, což je při léčbě akné naprosto ideální kombinace.

Čtěte také: Pleť, jakou má Kendall Jenner? Vyzkoušej její tajemství.

Vlasy jsou korunou krásy

Protože má arganový olej vysoký obsah esenciálních mastných kyselin, zlepšuje zdraví vlasové pokožky. Pokožka na hlavě je místem, kde jsou umístěny buňky, které vytvářejí vlasy. Abys měla vlasy zdravé, musíš mít zdravou pokožku hlavy. Do dlaní si nakapej tři kapky oleje, které třením rukou zahřej a aplikuj je ke kořínkům a postupně olej vmasíruj i do pokožky. A jestliže tě trápí lupy, toto je skvělý způsob, jak se jich zbavit.

Déle trvající barva

Antioxidanty obsažené v arganovém oleji jsou obzvláště prospěšné pro barvené vlasy, protože zabraňují ztrátě pigmentu. Aby tvá barva vynikla, nauč se ho občas do vlasů nanášet.

Naše rada na závěr: Hledej pouze takové produkty, které jsou označeny jako „100% čistý arganový olej“.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu