Pleť, jakou má Kendall Jenner? Vyzkoušej její tajemství

Kendall Jenner nedávno odhalila tajemství své krásné pleti. Možná budeš překvapena, ale drahé luxusní kosmetické přípravky za tím nejsou. Klíčem je totiž avokádo, respektive maska z avokáda, kterou si pravidelně na svou pleť aplikuje.

Díky snadné přípravě ji zvládne připravit kdokoliv

Kendall Jenner přiznala, že masku si vyrábí doma sama ve své kuchyni, protože je to velmi jednoduché, snadné a rychlé. Ovšem Kendall rozhodně není první, kdo využívá kosmetických výhod avokáda. To se totiž již po staletí používá na vše možné způsoby. Avokádo obsahuje velké množství vitamínů, především vitamín A, C, E, K, B a kyselinu listovou, které odvrací volné radikály, čímž dochází k lepší funkci buněk. Mastné kyseliny navíc dodávají pokožce potřebnou hydrataci a udržují ji hladkou a pevnou.

A co zázračná maska obsahuje?

  • 1 zralé avokádo,
  • ovesné vločky (namočené ve vodě),
  • 1 až 2 polévkové lžíce medu,
  • kapka levandulového oleje.

Jak si ji připravit?

  1. Avokádo vydlabej ze slupky a spolu s ovesnými vločkami smíchej (pro lepší konzistenci můžeš použít hmoždíř).
  2. Přimíchej med a kapku éterického oleje.
  3. Nanes masku na obličej a nech 20 minut působit.
  4. Poté ji z obličeje smyj vlažnou vodou a na pleť nanes hydratační krém.
  5. Výsledek uvidíš hned, tvá pleť bude krásně rozzářená, slibuje Kendall.

Toto jsou důvody, proč si Kendall oblíbila zrovna tuto masku

Maska obsahuje také med, který je výborný pro své antibakteriální účinky, stejně jako ovesné vločky, které obsahují protizánětlivé avenanthramidy a hydratační vlastnosti. Levandulový éterický olej podrážděnou pleť zklidní (pokud jsi citlivá na silné aromatické oleje, vynechej ho).

Kendall Jenner je americká televizní hvězdička, kterou proslavila hlavně účast v reality show „Držte krok s Kardashians“. Stala se natolik oblíbenou, že na Instagramu ji sleduje přes 140 milionů fanoušků. Kromě toho nedávno předvedla spolu se svou sestrou Kylie Jenner jejich vlastní značku dekorativní kosmetiky, ale také propůjčila svou tvář známé kosmetické společnosti Estée Lauder.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu