O vedlejších účincích akné nikdo nemluví. Ty bys o nich ale měla vědět

Akné trápí mnoho holek, ale také chlapců. Často si tito mladí lidé díky tomu připadají oškliví, méněcenní a mají sklon k depresím. Takové stavy mohou vést až k sebevraždě. Tyto nežádoucí vedlejší příznaky akné jsou častější, než si myslíš, jen o tom nikdo moc nemluví. Pokud tím také trpíš, nebuď na to sama.

Mnoho mladých kvůli akné pomýšlí na sebevraždu

Před nedávnem vyšla zpráva jedné Britské kožní nadace, která přinesla hrůzostrašné výsledky. V ní se tvrdí, že jeden z pěti dospívajících lidí, kteří trpí akné, pomýšlejí na sebevraždu. Je to proto, že se za svůj vzhled stydí natolik, že se naprosto distancují od společnosti.

Vyhledávají samotu. Cítí naprostou beznaděj a o svém problému nechtějí mluvit ani se svými nejbližšími. Akné opravdu může být velmi stresující.

Svůj problém řeš okamžitě

Vědci se snaží mladým lidem především vysvětlit, že musejí být trpěliví. Nic netrvá věčně, a tak také boj s touto kožní chorobou jednou pomine. Mnohým lidem však zůstanou šrámy na duši. Mohou se cítit nejistě i poté, co akné z jejich tváří nebo zad už dávno vymizelo. Pokud i ty máš problém s akné, nenechávej si ho pro sebe. Svěř se třeba mamince nebo jinému dospělému a společně tento problém řešte včas, než přeroste v něco víc.

Nepřehlédněte: Jaký je rozdíl mezi menstruací a ovulací?

Existují léky na akné

Pokud tvou kůži trápí akné – a ty se kvůli tomu cítíš méněcenná, zajdi si ke kožnímu lékaři a začni s ním svůj problém řešit. V dnešní době existují už poměrně účinné léky, které zmírní průběh onemocnění, a tak se uleví také tvé citlivé duši. Nezapomeň, že stres tvému stavu rozhodně nepomáhá, ba naopak mu velmi škodí a nemoc zhoršuje. Zkus se soustředit na něco pěkného a zapomeň na své trápení s nepěknou pletí.

Pokud si akné pohrává s tvou sebeúctou, na nic nečekej a začni to okamžitě řešit. Uvidíš, jak se ti brzo uleví.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu