Návyky, které vám prodlouží život

Každý člověk touží po dlouhém a šťastně prožitém životě. Mnozí lidé se domnívají, že dlouhověkost, to je otázka genů. Jenže není to pravda. K dlouhověkosti si můžeme pomoct i sami, a to tak, když zařadíme do svého života návyky, které nám život dokážou opravdu prodloužit. Japonci by nám poradili, abychom více konzumovali sushi, které je zdraví prospěšné a které je údajně důvodem, proč se dožívají více jak sta let. V případě, že patříte k lidem, kteří sushi neradi, víme o jiných návycích, které vám mohou život prodloužit.

Nedávné průzkumy se zabývaly tím, co dělat a co nedělat, aby náš život byl dlouhý. Přišlo se na mnoho věcí. Pojďme si zmínit, co dodržovat, abychom byli zdravější a aby náš život byl zase o něco delší.

Návyky, které nám zajistí dlouhý život

  • Nemusíte jíst sushi jako Japonci, ale jezte menší porce jako Japonci. Nepřejídání se je pro zdraví prospěšné, zbytečné přejídání se zdraví nijak neposiluje.
  • Využívejte sezonní potraviny a suroviny stejně, jako to dělají Francouzi. V sezonních potravinách je síla, navíc po nich naše peněženka nijak netruchlí.
  • I když se říká, že alkohol by se měl ze života vyřadit, jelikož tělu zrovna neprospívá, odborníci jsou toho názoru, že víno by se mělo pít s rozumem a mírou, v takovém případě může být prospěšné. Inspirovat se máme třeba Italy.
  • K dlouhověkosti patří také pohyb. Choďte hodně pěšky a začněte jezdit na kole jako Holanďané, budete žít déle.
  • Abychom žili dlouho, můžeme se nechat inspirovat i Švédy, kteří se vyhýbají zpracovaným a rafinovaným potravinám.
  • Dlouhověkost se také odvíjí od toho, co během dne konzumujeme. Přestaňme jíst pokrmy usmažené na klasickém slunečnicovém oleji, ale raději využívejme v kuchyni olivový olej, který používají ve velkém třeba Řekové.
  • I obyvatelé Skandinávie nás mohou lecčemu naučit. Třeba se u nich můžeme inspirovat zdravým životním stylem a aktivním pohybem, který je pro dlouhověkost důležitý.
Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu