Láska je jako droga. Měj otevřené oči a nechvátej

Už si se zamilovala? Tak to určitě znáš ten krásný pocit, když máš motýlky v břiše a nedokážeš na nic jiného myslet, jen na svého miláčka. Tady jsou ty nejkrásnější zajímavosti o lásce. Určitě se v nich poznáš a dáš nám za pravdu, že láska se nedá ničím nahradit.

Láska na první pohled opravdu existuje

Možná si sama tomu dosud nevěřila ale je to tak. Láska na první pohled skutečně existuje. Zamilovat se totiž do druhého člověka můžeš už během prvních čtyř minut. Hned jak ho uvidíš, můžeš cítit, že tě neuvěřitelně přitahuje. Jasně, v tomto případě jde spíše jen o lásku fyzickou, ale to neznamená, že vám to nemůže vyjít, až se blíže poznáte.

Láska je jako droga

Ne všechny návykové látky jsou nelegální. Láska je přesně jako návyková droga ale zakázaná určitě není. Opravdu silný pocit zamilovanosti se totiž rovná jedné dávce kokainu. Tyhle prožitky totiž ovlivňují náš mozek podobně. Navozují stejný pocit euforie. Když se zamiluješ, nedokážeš často myslet na nic jiného, nemáš chuť na jídlo, nedokážeš se soustředit na běžné věci a tvůj mozek je úplně mimo. Upínáš se na jediné a toužíš jen po tom být zase se svým protějškem. Stejně tak jako někteří touží po droze, tvou drogou je v tomto případě láska a tvůj kluk.

Láska a hormony

Když si zamilovaná může ti být nádherně ale stejně tak můžeš být i maličko vystresovaná. Za to mohou hormony. Na samém začátku zamilovanosti mají lidé nižší hladinu serotoninu, ten je spojený se stresovým hormonem kortizolem. A právě ten způsobuje stres. Možná tak pociťuješ, že jsi stále nervózní a nesvá pokud nejsi se svým partnerem. Naopak, když jste spolu, ovlivňuje tě jiný hormon. Při mazlení, objímání nebo líbání vylučuje naše tělo oxytocin. Tomu se přezdívá hormon lásky a důvěry. Spouští ho silné pocity zamilovanosti a umí nám pořádně zamotat hlavu.

Otevři oči

Oči mohou být klíčem k lásce. Oční kontakt totiž udělá divy. I když se s tím druhým neznáš, ale budeš mu upřeně hledět do očí a on tobě, rychleji mezi vámi přeskočí jiskra. A ta obvykle stačí k tomu, aby se dva lidé dali dohromady. Pokud se ti tedy někdo líbí, nezapomeň se mu dívat do očí, až ho potkáš. Ne nadarmo se říká, že oči jsou bránou do duše. Tak tu svou bránu nezapomeň mít pořád otevřenou.

Tamara (17): Všichni už s někým spali. Já si ale chci počkat na skutečnou lásku. Dělají si ze mě legraci.

Jděte na to pomalu

Čím pomaleji se budete se svým protějškem oťukávat a seznamovat, tím déle vám může váš vztah vydržet. Nemusí to sice být pravidlem, ale podle odborníků to opravdu funguje. Když se do vztahu nebudeš hned vrhat po hlavě, ale dáš všemu čas, máš větší šanci, že vám to skutečně klapne. Není přece kam spěchat. A právě ty prvotní krůčky, které vás k sobě svedou, jsou ty nejkrásnější. Snažte se vzájemně se poznat a sblížit se.

A nezapomeň, že líbáním si prodlužuješ život. Až bude ruka v rukávě, měla by ses se svým klukem líbat každý den. Říká se, že to prodlužuje délku života až o pět let. To není úplně k zahození, co myslíš? Navíc je to ten nejpříjemnější způsob, jak na světě být o něco déle.

Autorský text | foto: unpleash

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT