Jaké jsou nejtrapnější sexuální otázky, na které ti nikdo nechce odpovědět?

Pokud začínáš se sexem, můžeš si připadat v mnoha ohledech velmi zmatená a nevíš, co je normální a co tě čeká. Chceš vědět, jak poznáš, že už jsi na sex připravená nebo jestli to poprvé bolí? A počítá se milování s dívkou také jako sex? Odpověď na všechny otázky se dočteš v tomto článku.

Jsem opravdu připravená na sex?

Sex je velmi intimní záležitost mezi tebou a tvým partnerem. Tato chvíle může být pro tebe hodně emotivní. V dospívání máš určitě silné sexuální pocity, ale to neznamená, že už jsi připravená to zkusit. Milování je součástí vztahu. Rozhodně bys to neměla dělat s nikým, koho nemáš ráda, neznáš ho a nedůvěřuješ mu. Jen s klukem, kterého miluješ, si své poprvé skutečně užiješ. Hlavně se nenech do ničeho nutit. Udělej to, až se na to budeš cítit. Poznáš to.

Bolí to poprvé?

Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Některé dívky to bolí a je pro ně první sex nepohodlný, pro jiné dívky tohle neplatí. Při tvé první zkušenosti se spíš připrav na to, že si ji neužiješ tak, jak vidíš ve filmu. Bolest však není velká a nemusíš se toho obávat. Uvidíš, že podruhé to bude mnohem lepší. Připrav se však na to, že jakmile se protrhne tvá panenská blána, můžeš trochu krvácet. Je to však normální.

Bojím se, že u sexu něco pokazím a jsem z toho nervózní

U sexu bys neměla být nervózní. Když budeš, tvé svaly se budou svírat a bude to také více bolet. Je třeba, aby ses co nejvíce uvolnila. Je to jako s injekcí. Pokud zatneš sval, bolí to. Pokud ho necháš uvolněný, bude to méně nepříjemné. Neboj se toho, že něco pokazíš. S partnerem navzájem poznáváte své tělo a také byste si měli říkat, co se vám líbí a co ne. Hlavně se ničeho neboj. Pokud se budeš milovat s někým, s kým se máte navzájem rádi, nic nepokazíš.

Počítá se milování s dívkou jako sex?

Sex je v prvé řadě o intimitě a může mít spoustu podob. Proto se také milování s dívkou považuje za sex. Můžete navzájem masturbovat nebo si pomáhat prsty. Nezapomeň, že také s dívkou můžeš přijít o panenství. Blána se dá rozhrnout i jinak než jen penisem. Při lesbickém sexu můžete používat také sexuální pomůcky. Nikdy však nenechávej situaci zajít dál, než sama chceš.

Ema (17): Sex s přítelem mě bolí, on na to však nebere ohledy a je ke mně hrubý, když ho odmítnu.

Jak poznám, že jsem prožila orgasmus?

Orgasmus je považován za vrchol sexuálního styku. Je to velmi příjemný fyzický akt. Může k němu dojít nejen při sexu, ale také u masturbace. Je velmi těžké jej popsat, protože každá dívka ho prožívá trochu jinak. Někdy bývá jemnější, jindy silnější. Při orgasmu ti bude bít srdce rychleji a pánevními svaly ti projede vlna rozkoše. Bude to velmi příjemné. Mnoho dívek tuto chvíli prožívá také emocionálně.

Sex je velmi krásná věc, ale nezapomeň se chránit před nechtěným těhotenstvím a také před pohlavními nemocemi.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT