Jak si najít nové kamarádky a kamarády?

Je prokázáno, že mít ve svém okolí dobré přátele z tebe udělá pozitivnějšího člověka. Ovšem někdy je docela problém si přátele najít, nemyslíš? Od toho jsme tu ale my, abychom ti poradili, jak je najít.

Seznam se s kamarády tvých kamarádů

Jistě máš alespoň jednoho kamaráda či kamarádku, se kterou se stýkáš. Využij toho, že i ona nebo on mají své kamarády, se kterými se můžeš seznámit.

Nezapomeň na kroužky

Máš nějaké zájmy? Najdi si kroužek, klub, organizaci, která se věnuje tomu, co tě zajímá. Zabiješ tak dvě mouchy jednou ranou – dostaneš se do prostředí s více lidmi kolem, které zajímají stejné věci jako právě tebe. Takto bude mnohem snazší vytvořit nějaký přátelský kontakt.

Musíš vyjít ze své komfortní zóny

Najít si přátele je obtížné, zvláště když nejsi zrovna moc společenská. Ale nemusíš se tím trápit, rozhodně nejsi jediná. Aby sis ale našla kamarády, budeš se muset vymanit ze své komfortní zóny a tu a tam někam zajít, navázat nové konverzace, být více mezi lidmi. Až tedy půjdeš příště ve škole na oběd, klidně si k někomu přisedni a začni si s ním povídat.

Neseď doma, běž ven

Pokud máš nějaké domácí úkoly, udělej změnu a běž si je splnit ven. Ne, nemyslíme tím to, aby sis sedla do parku pod strom, kde není ani živáčka. Připoj se k nějaké studijní skupině v knihovně nebo se zašij do tvé oblíbené kavárny a pracuj tam. Můžeš se tam spřátelit s jinými studenty, kteří dělají to samé, co ty. Jestliže tě to ven zrovna netáhne, klidně si pozvi domů nějaké kamarády, se kterými si po úlohách můžete pustit skvělý film.

Začni sportovat

Sport je úžasný nejenom v tom, že pomáhá s nadbytečnými kily, ale také dokáže zcelit naprosto cizí lidi v jednu sportovní rodinu. Chodí tví spolužáci třeba do házené nebo na volejbal? Jistě sis všimla, že s těmi lidmi spolužáci tráví téměř každý den. Právě sport je skvělým způsobem, jak se spřátelit s velkou skupinou lidí najednou. Je jasné, že se všemi nejlepší kamarádka nebudeš, ale v tom je ta krása, že člověku stačí pár velmi blízkých přátel, na které se může spolehnout.

Všímej si osoby, která stojí vedle tebe

Ať jsi ve třídě, ve frontě v obchodě nebo sedíš venku, vždy si můžeš najít nové přátele. Neboj se mluvit s osobou vedle tebe. Lidé se rádi seznamují a získávají nové přátele, stejně jako ty.

Čtěte také: Přeješ jí to, ale proč tě už nenechá být? Věty, které rozhodně nechceš slyšet od své zadané kamarádky.

Urči si cíl

Stanov si cíl, abys každý den nebo týden potkala určité množství lidí. Nezapomeň, že i ty musíš vypadat otevřeně novému kamarádství, takže sundej z uší sluchátka a snaž se být více sebevědomá. Také si pamatuj, že pozitivně naladění lidé to mají v životě mnohem jednodušší, to se týká i snazšího seznamování a vycházení s lidmi. Naslouchej druhým a pomalu dej na odiv své znalosti a talent.

A poslední rada: nikdy nepředstírej, že jsi někdo, kdo nejsi. Zamotáš se do toho tak, že si nakonec všechny proti sobě poštveš.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT