Přeješ jí to, ale proč tě už nenechá být? Věty, které rozhodně nechceš slyšet od své zadané kamarádky.

Jsi sama a tvá nejlepší kamarádka kluka má? Určitě jí to přeješ a možná ti ani tak úplně nevadí, že ty nikoho a nemáš a jsi pořád single. Jen kdyby ti pořád dokola neopakovala, jak by sis měla taky někoho najít, že nemůžeš zůstat pořád sama. Znáš to? Pokud máš ráda svou svobodu a nic se ti měnit nechce, své kamarádce to řekni.

Já bych chtěla, abys byla stejně šťastná, jako já.

Slyšíš tohle od své kamarádky dnes a denně. Ty si ale nešťastná možná vůbec nepřijdeš, jenže tvá po uší zamilovaná kamarádka to pořád nechce pochopit. Zkus jí dát najevo, že ty se skutečně máš moc dobře a nutně k tomu nepotřebuješ druhou polovičku. Vždyť nezadané holky si také umění užívat života.

Čím to je, že jsi pořád sama a nikoho nemůžeš najít?

Možná, že jsi sama dobrovolně a z vlastního přesvědčení. Nemáš kam spěchat a lepší je být sama, než chodit s prvním troubou, který se namane. Možná také hledáš toho pravého, máš o lásce své představy a čekáš, až přijde někdo, kdo tě dostane do kolen. A to není špatně, právě naopak. Buď taková, jaká jsi. I kamarádka to časem pochopí.

A proč nechceš vztah?

Už jsi jí to vysvětlila snad stokrát, pořád jí opakuješ, že ti to takhle vyhovuje a i přesto je tvá kámoška neodbytná a nechce se smířit s tím, že jsi sama vlastně ráda. Tak tohle dokáže opravdu naštvat. Ty přece nemusíš pořád dokola obhajovat své rozhodnutí.

Neboj se, určitě si někoho najdeš.

Ano to přece sama dobře víš, že nebudeš celý život sama. Jsi mladá a tak máš ještě spoustu času někoho skvělého si najít. Jen to prostě nemusí být teď hned.

Čtěte také: Co dělat, když nemáš ráda kamarády svého kluka?

Někoho ti najdu.

Pokud své kamarádce jasně neřekneš, že bys byla ráda, kdyby ti někoho dohodila, z téhle věty asi úplně nadšená nebudeš. Opravdu nepotřebuješ, aby ti tvá kamarádka někoho sháněla. Nemáš chuť si nechat někoho dohazovat a ráda by sis raději našla někoho sama. Tohle jí řekni opravdu důrazně, protože ona se možná cítí špatně, když na tebe má méně času a chce pro tebe jen to dobré. A také chce, aby i ty jsi měla někoho vedle sebe. Zkrátka ti chce všechno vynahradit. To je od ní určitě moc hezké, ale ty vážně nic takové nevyžaduješ. Zakaž jí to a důrazně ji požádej, ať se ti do toho neplete.

S kamarádkami to někdy není úplně jednoduché. Ale pokud vás pojí silné pouto určitě si to všechno časem vyjasníte. A kamarádka ti už přestane někoho usilovně shánět.

Autorský text | foto: unsplash

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu