Návod jak pečovat o řasy, aby byly krásné, husté a nekonečně dlouhé.

Přidat na Seznam.cz

Nádherné husté a dlouhé řasy od přírody má málokterá žena. Řasy jsou hodně křehké a tak vyžadují péči. Poradíme ti, jak o řasy pečovat, aby ses mohla pyšnit pohledem jako panenka. Zapomeň na umělé řasy nebo ty prodloužené ze salónu. Vystačíš si klidně se základní péčí a dobrou řasenkou.


Každý večer nezapomeň na odlíčení

Nikdy nechoď spát nalíčená. To je to základní pravidlo. Řasenka řasy zatěžuje a v průběhu noci je navíc také láme. Řasy si potřebují přes noc hlavně odpočinout. Proto, i když jsi sebevíc unavená, na odlíčení nikdy nezapomeň a ke svým řasám buď jemná. Nejlépe je odličuj pomocí vatového tampónku a jemného odličovacího mléka. Tampónek s odličovacím přípravkem na řasy přilož a po pár vteřinách řasenku jemně setři.

Řasám dopřej výživu

Pokud jsi zvyklá líčit se denně, nezapomeň svým řasám dopřát pořádnou dávku výživy. Stačí, když budeš pravidelně používat výživové sérum, které koupíš v drogerii. Sérum dodá namáhaným řasám tolik potřebné cenné látky, aby mohly dál růst a nelámaly se. Navíc tato séra omlazují řasové cibulky, takže pomohou zastavit i vypadávání řas.

Pomůže i kvalitní jídelníček

I v případě krásných řas hodně záleží na tom, co jíš. Aby byly krásně husté a vypadaly zdravě, měla bys do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na proteiny a bílkoviny. Velký zdroj bílkovin najdeš zejména ve vaječných bílcích, drůbežím mase a mléčných výrobcích. Ideální jsou také vitamíny A, D a E. Všechno doplň ještě o potraviny bohaté na nenasycené tuky, které dokážou podpořit vznik keratinu. Keratin je základním kamenem pro růst řas. V potravinách se vyhýbej chemii a stravuj se co nejvíce vyváženě a na svých řasách to skutečně brzy poznáš.

Vsaď na líčení

Řasenka udělá s tvými řasami také velké divy. Nezáleží přitom, zda máš drahou značku za několik stovek nebo jen tu obyčejnou za pár korun. S každou můžeš vykouzlit dokonalé řasy, jen je důležité jak s ní pracuješ. Před aplikací řasenky se vždy ujisti, že řasy nejsou příliš mastné, protože na nich by řasenka špatně držela. Nanášej ji vždy pomalým tahem od oka směrem ven.

Nanes klidně i více vrstev, zkrátka si neboj s jejich líčením trošku pohrát. Vyzkoušet bys měla i více druhů kartáčků, protože každému může sednout jiný typ. Vizážisté také doporučují před nanesením řasenky řasy lehce napudrovat. Řasenka bude lépe držet a navíc se ti podaří je nalíčit řasy tak, aby vypadaly ještě hustější a delší. A tento trik vážně funguje.

Teď už víš, jak na to. Užij si smyslný a plný pohled s krásnými řasami.

Autor: Katka P.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.