Návod jak pečovat o řasy, aby byly krásné, husté a nekonečně dlouhé.

Nádherné husté a dlouhé řasy od přírody má málokterá žena. Řasy jsou hodně křehké a tak vyžadují péči. Poradíme ti, jak o řasy pečovat, aby ses mohla pyšnit pohledem jako panenka. Zapomeň na umělé řasy nebo ty prodloužené ze salónu. Vystačíš si klidně se základní péčí a dobrou řasenkou.

Každý večer nezapomeň na odlíčení

Nikdy nechoď spát nalíčená. To je to základní pravidlo. Řasenka řasy zatěžuje a v průběhu noci je navíc také láme. Řasy si potřebují přes noc hlavně odpočinout. Proto, i když jsi sebevíc unavená, na odlíčení nikdy nezapomeň a ke svým řasám buď jemná. Nejlépe je odličuj pomocí vatového tampónku a jemného odličovacího mléka. Tampónek s odličovacím přípravkem na řasy přilož a po pár vteřinách řasenku jemně setři.

Řasám dopřej výživu

Pokud jsi zvyklá líčit se denně, nezapomeň svým řasám dopřát pořádnou dávku výživy. Stačí, když budeš pravidelně používat výživové sérum, které koupíš v drogerii. Sérum dodá namáhaným řasám tolik potřebné cenné látky, aby mohly dál růst a nelámaly se. Navíc tato séra omlazují řasové cibulky, takže pomohou zastavit i vypadávání řas.

Pomůže i kvalitní jídelníček

I v případě krásných řas hodně záleží na tom, co jíš. Aby byly krásně husté a vypadaly zdravě, měla bys do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na proteiny a bílkoviny. Velký zdroj bílkovin najdeš zejména ve vaječných bílcích, drůbežím mase a mléčných výrobcích. Ideální jsou také vitamíny A, D a E. Všechno doplň ještě o potraviny bohaté na nenasycené tuky, které dokážou podpořit vznik keratinu. Keratin je základním kamenem pro růst řas. V potravinách se vyhýbej chemii a stravuj se co nejvíce vyváženě a na svých řasách to skutečně brzy poznáš.

Vsaď na líčení

Řasenka udělá s tvými řasami také velké divy. Nezáleží přitom, zda máš drahou značku za několik stovek nebo jen tu obyčejnou za pár korun. S každou můžeš vykouzlit dokonalé řasy, jen je důležité jak s ní pracuješ. Před aplikací řasenky se vždy ujisti, že řasy nejsou příliš mastné, protože na nich by řasenka špatně držela. Nanášej ji vždy pomalým tahem od oka směrem ven.

Nanes klidně i více vrstev, zkrátka si neboj s jejich líčením trošku pohrát. Vyzkoušet bys měla i více druhů kartáčků, protože každému může sednout jiný typ. Vizážisté také doporučují před nanesením řasenky řasy lehce napudrovat. Řasenka bude lépe držet a navíc se ti podaří je nalíčit řasy tak, aby vypadaly ještě hustější a delší. A tento trik vážně funguje.

Teď už víš, jak na to. Užij si smyslný a plný pohled s krásnými řasami.

Autor: Katka Procházková

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT