Ema (18): Máma si našla mladšího přítele a chová se jako puberťačka

Moji rodiče se před nedávnem rozvedli. Naštěstí jsem už dospělá, takže se u soudu nemuselo řešit, u koho budu bydlet. Snad i z tohoto důvodu je rozvedli celkem rychle. Táta se ještě před vynesením rozsudku odstěhoval ke své přítelkyni – a já zůstala s mámou.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Po nějakém čase si máma našla za tátu náhradu a začala se chovat, jako by jí bylo tolik, kolik mně. Je mi za ni trapně.

Rozhádaní rodiče a rozvod na spadnutí

Po celé mé studium na střední škole se rodiče dohadovali a byli na sebe jako psi. Snášela jsem to celkem špatně. Dusná atmosféra provázela celou moji školu. Rozvod, který následoval, byl svým způsobem pro všechny vysvobozením. Zůstala jsem bydlet s mámou a začala se připravovat na maturitu. Táta byl pryč a příliš mi nechyběl. Stejně za to všechno asi mohl on, protože si našel jinou partnerku ještě během manželství s mámou. Ani se jí nedivím, že ji to naštvalo. Na jejím místě bych tátu vyhodila dřív.

Máma není špatná ženská, mám ji ráda, ale po rozvodu mi to přišlo, že chce dohnat ztracený čas. Začala totiž lovit, a to doslova. Registrovala se na internetové seznamce a tam sháněla vhodného partnera. Občas mi nějaký svůj objev dokonce představila. Ale byli to samí otrapové a nechápala jsem, co na nich máma vidí. Chápala jsem, že asi nechce být sama. Táhlo ji na dvaačtyřicet, ještě si chtěla v životě něco užít. Navíc, když viděla, že otec se po rozvodu docela brzy oženil. Dokonce si ještě pořídil další dítě s novou ženou.

Některý pán u nás doma občas přespal

Bylo to takové zvláštní. Vůbec se nedá říci, že bych z toho byla nadšená. Takto se u nás vystřídali asi tři muži, s nimiž to ale nijak nedopadlo. Pak si máma na chvíli dala od seznamky oddych. Měla jsem za to, že pochopila, že tudy cesta nevede. To jsem ovšem netušila, že se seznámí s Mirkem a začne se chovat jako diblík. Mirek byl totiž o deset let mladší než ona.

Nejprve máma změnila šatník. Zkrátila sukně, prodloužila vlasy a začala chodit oblékaná podobně jako já. Dokonce si zašla do kosmetického salonu na botox, který by jí trochu vyhladil obličej. Neříkám, že je Mirek špatný chlap. Je s ním docela legrace, určitě je tedy mnohem lepší než jeho předchůdci.

Doma jsem si od doby, co máma měla Mirka, připadala navíc

Ona měla plnou hlavu jen jeho. Jezdili spolu na výlety, Mirek byl u nás pečený a vařený. Máma se v jeho přítomnosti chichotala jako puberťačka. Někdy mi bylo za ni až trapně. Usilovně jsem se připravovala na maturitu a takové domácí prostředí nebylo zrovna nejpříjemnější. Mirek byl hodně hlučný, stále u nás běžela televize a v ní protivný fotbal, který máma dříve nesnášela. Ovšem s Mirkem se dokázala na fotbalové zápasy dívat až do noci. Tu mu donesla pivo z ledničky, pak to zase byly obložené chlebíčky.

Podala jsem si přihlášku na svoji vysněnou vysokou školu a doufala, že se na ni dostanu. Hlavně, abych byla z domu. Týdny letěly, maturita se blížila a spolu s ní i přijímací zkoušky na univerzitu. Když jsem na ně do Brna odjížděla, byla jsem vyklepaná jak ratlík. Tolik mi záleželo na tom, abych je zvládla. Máma tehdy ani nebyla doma, ale s Mirkem odjela na dovolenou.

Přišlo mi to docela líto, že jsem byla najednou na druhé koleji. Ale brala jsem to tak, že jsem už dospělá a že se musím o sebe postarat, a hlavně si život zařídit podle svého. Tátu jsem už moc nezajímala, ten měl nové mimino a ženu, kolem nichž se točil. Byla jsem ráda, když mi vůbec poslal na můj účet alimenty.

A pak přišel den D, kdy mi přišla obálka z univerzity

Nervózně jsem ji otevřela, přitom se mi ruce třepaly. Hurá, oddechla jsem. Vzali mě. Byla jsem opravdu šťastná. S nadšením to řekla mámě, která mi odvětila, že má také pro mě novinku. Bude se vdávat, a to ještě není všechno. Budu mít dalšího sourozence. Takže nakonec je dobře, že se odstěhuji bydlet na koleji, protože můj pokoj bude potřebovat pro miminko.

Mámě jsem poblahopřála a zeptala, kdy bude svatba a jestli na ni jsem pozvaná. Řekla, že svatba bude na podzim, pouze se svědky. Prostě maličká svatbička. Z toho jsem usoudila, že se mnou jako s hostem se na ni asi moc nepočítá. Už jsem se nemohla dočkat, až odjedu na kolej do Brna. Stejně už doma nikoho nezajímám.

Čti dále: Naďa (13): Nový přítel mamky je lakomec, jen ona to nechce vidět

Máma má plnou hlavu Mirka a toho mimina, pro které začala hned nakupovat oblečky.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT