Chceš hezčí a pevnější tělo? Jednoduše se přestaň vážit

Když budeš držet dietu a začneš cvičit, prvotní věc, kterou s největší pravděpodobností uděláš, je, že se postavíš na domácí váhu. Tohle je však špatný postup. Tvá tělesná váha není indikátor lepší postavy a stoupat každý týden na váhu ti může spíš ublížit. Přečti si, proč bys v této době neměla váhu raději schovat.

Váha neměří sílu ani svaly

Shodit na váze není jen o tom, kolik vážíš kilogramů, protože hubnout se dá také nezdravě. Kulturisté ani profesionální sportovci neupravují své těla podle váhy. Mění tuky na svaly. Takto bys měla postupovat také ty. Nesnaž se jen zbytečně ubrat kilogramy, ale přeměň nevzhlednou hordu sádla na krásně vypracované svaly, které ti budou závidět všechny tvé kamarádky. Docílíš toho zdravou stravou a pravidelným cvičením.

Posednutí váhou negativně ovlivní tvé duševní zdraví

Všude se píše, že by ses především měla mít ráda taková, jaká jsi. Jenže mnohdy je tohle nereálný požadavek. Pokud se ve svém těle opravdu chceš cítit lépe, ukliď váhu z tvého dosahu. Hlavně na začátku, když se snažíš zformovat své tělo, může být úbytek na váze naprosto nepatrný – a kdyby ti to potvrdila také tvá domácí váha, bylo by to pro tebe velmi demotivující a přišla bys též o svou dobrou náladu.

Mezi úbytkem hmotnosti a úbytkem tuků je rozdíl

Nezaměřuj se na úbytek hmotnosti, ale na tuk. Pokud ubýváš na váze proto, že jsi omezila jídlo, ale necvičíš, odcházejí z tvého těla nejen tuky, ale hlavně svaly, které potřebuješ. Při formování těla musí být všechno v rovnováze, a proto musíš cvičit. Pokud potřebuješ nějakou motivaci, místo váhy se začni fotit. Urči si vždy jeden den v týdnu a v tento den se vyfoť. Podle fotek pak postupně uvidíš svůj pokrok daleko lépe, než podle hmotnosti.

Abys docílila požadovaného efektu a krásně zformovala své tělo, nezapomeň, že cvičit i jíst musíš pravidelně. Chce to hodně sebekázně.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT