Bojuješ s akné? Tyto rady ti pomůžou

Akné se nemusí vyskytovat pouze na tváři, může být i na jiných částech těla. Nejpostiženější místa hned po obličeji bývají záda a hruď. Stane se ti někdy, že si chceš na sebe obléct nátělník, ale je ti trapně, protože na svém těle odkryješ místa, která kvůli pupínkům nevypadají pěkně? Je nejvyšší čas začít s akné bojovat. Tyto rady ti pomůžou.

Hygiena je základ

Na správnou hygienu nikdy nesmíš zapomínat. Ta je základem všeho. Každý den by ses měla sprchovat. Ani když jsi unavená a máš sto chutí to nechat až na následující den, neodkládej to. Pravidelné sprchování zabraňuje hromadění bakterií a jiných nečistot na tvém těle, které vedou právě k tvorbě akné. Bez řádné hygieny ti ani sebelepší krémy či léky na akné od tohoto problému rozhodně nepomohou.

Správná kosmetika ti pomůže

Existují speciální mycí prostředky, které jsou vyvinuty přímo na kůži, jež je postižena tímto problémem. Obsahují kyselinu salicylovou a olej z čajovníku, co účinně bojuje s akné. Jednou týdně bys na své tělo měla používat také peeling, ten z něho odstraní odumřelé částečky kůže, co mohou ucpávat póry. Po koupeli nezapomeň pokožku hydratovat nekomedogenním tělovým mlékem. Nikdy se nezapomeň namazat, jinak tvá kůže bude produkovat více mazu, což podporuje vznik akné.

Katka (16): Máma mě doma nachytala s vibrátorem. Tohle ponížení ještě přiživuje, když o tom vypráví ostatním.

Vhodné oblečení ti taky pomůže

Možná si teď říkáš, jak ti může pomoci vhodné oblečení, ale je to tak. Aby tvá pokožka byla v dobré kondici, je zapotřebí také vhodné oblečení, jež je především prodyšné. Úzké oblečení má tendenci zachytávat nečistoty a maz, který se drží na tvém těle a způsobuje akné. Volné a prodyšné oblečení je proto daleko vhodnější. Také si všímej, z čeho je tvé oblíbené tričko vyrobeno. Měla by ses vyhnout vlně a syntetickým látkám. Vhodné oblečení je naopak z bavlny.

Každý alespoň jednou v životě bojuje s akné, ale správnou hygienou a oblečením jeho vznik značně omezíš nebo se ho zbavíš úplně.

Zdroj: girlslife | zdroj foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu