Anna: Ublížila jsem mámě během rozvodu s tátou, nechala jsem se oklamat. A teď toho lituji

Rozvod mých rodičů se táhl dlouho, a během té doby jsem mezi nimi pendlovala, byla jsem týden u táty a týden u mámy. Bylo to strašné a nekonečné, ztrácela jsem se v tom a hlavně jsem nevěděla, komu z nich mám věřit.

Oba se mě snažili přesvědčit, abych se rozhodla správně a řekla, s kým budu chtít žít natrvalo. Já jsem v tom ale měla chaos, a nakonec jsem se rozhodla pro tátu. Ten mi ale lhal a mě teď mrzí, že nemohu být více s mámou.

Už se musíš rozhodnout

Rodiče po mě chtěli, abych to konečně rozsekla a rozhodla se, u koho chci žít. Střídavou péči totiž nechtěl ani jeden z nich, oba mě chtěli mít ve své péči. Já jsem ale poslední slovo říct nechtěla. Máma ale pracuje v baru dlouho do noci a občas si dá doma skleničku, což táta proti ní šikovně použil. Mě dokonce namluvil, že máma pije a stejně na mě nebude mít moc času. Já jsem mu to uvěřila, a rozhodla se tak žít s ním. Nakonec jsem ale zjistila, že to všechno byla jen dobře použitá lež.

Nic z toho nebyla pravda

Až po konečném verdiktu soudu jsem se dozvěděla pravdu. Máma dala v práci výpověď a našla si jinou. Takovou, aby se mnou mohla být co nejvíce a mohla se mi věnovat. To, že pije, byla samozřejmě také lež, což mi potvrdila babička, kterou moje rozhodnutí moc zklamalo. K mámě dneska jezdím jen jednou za čtrnáct dní a vidím, že je úplně v pohodě. Rozhodně nepije a navíc má skvělou práci, která ji baví – a má také mnohem více času. Došlo mi, že jsem se nechala tátou oklamat a rozhodla jsem se špatně.

Maminka mi chybí

Máma mi navíc moc chybí, byla to moje kamarádka a byla tu pro mě vždy, když jsem potřebovala. Navíc jsem teď ve věku, kdy si potřebuji promluvit se ženou – a táta mi i v mnohých věcech pomoci nemůže. Ani se o mě příliš nezajímá, spíše si mě kupuje drahými dárky a dává mi volnost. Jenže to nestačí.

Lituji svého rozhodnutí, hodně to poničilo i můj vztah s mámou, kterou jsem nesmírně zklamala. Doufám jen, že budu mít jednou šanci to napravit.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu