Zbav se špatné nálady jednou pro vždy. Poradíme, jak na to

Ten pocit známe všichni – kdy den nestojí za nic, od rána je člověk nepříjemný, podrážděný a nic se nedaří tak, jak chceme. Už se ti stalo, že se tě špatná nálada držela po celý den? Naštěstí existují způsoby, kterými se špatné nálady můžeš zbavit. Tady jsou:

Teplá sprcha a úsměv po ránu

Někdy je příjemně teplá sprcha vše, co potřebuješ k tomu, aby ses uvolnila a naladila se na celý den, který je teprve před tebou – zvláště tehdy, když se cítíš malátná a bez nálady.

Je prokázáno, že nucený úsměv po dobu jedné minuty přiměje tvůj mozek k pozitivnímu pocitu a přemýšlení o veselejších věcech.

Pusť si dobrou komedii nebo zavolej kámošce

Jakýkoli typ stand-up komedie nebo seriálu, o kterém víš, že tě rozesměje, je vždy skvělý nápad, který ti zlepší náladu. Někdy se člověk jen potřebuje zasmát.

Pokud máš kamarádku nebo kamaráda, který tě dokáže rozesmát už jen tím, že s ním mluvíš, zavolej mu. Jeho hlas tě potěší.

Nevyhýbej se světlu

Tma a přítmí člověka sice uvolní, ale také ho dokáže naladit na špatnou vlnu. Pusť do svého pokoje světlo, ať tvůj mozek dá pokyn k produkci látek, které způsobují to, že se cítíš pozitivnější, spokojenější a šťastnější.

Zařaď do svého jídelníčku ořechy a hýbej se

Ořechy mají v sobě látky, které způsobují, že se cítíme šťastnější. Jen malá hrstka ti pomůže k dobré náladě.

Průtok krve do našeho těla je jednou z nejlepších věcí, které pro sebe můžeme udělat. Navíc, pokud tě něco naštvalo, veškerý hněv můžeš ze sebe dostat třeba v tělocvičně nebo tím, že si zajdeš zaběhat.

Najez se a jdi ven

Kdy naposledy jsi jedla? Právě jídlo stojí mnohdy za špatnou náladou, takže nejlepším řešením je, jít se najíst. A pokud to zrovna nejde, měla bys u sebe vždy nosit nějakou tyčinku pro případy nouze.

Mnohokrát se člověk dostane do špatné nálady bezdůvodně jen proto, že sedí doma příliš dlouho. Jdi ven, osvěž se čerstvým vzduchem, naplánuj si zábavu s přáteli.

Nauč se vstávat dříve

Včasné probuzení může přirozeně zlepšit tvou každodenní náladu. Pokud se totiž probudíš pozdě, celý den se cítíš líně, omámeně, nepoužitelně. Čím dříve vstaneš, tím lépe.

Dej si čokoládu a pusť si oblíbenou hudbu

Čokoláda obsahuje chemikálie, které mohou zlepšit jak tvou náladu, tak i produktivitu. Stačí jedno malé kousnutí do čokolády a uvidíš, jak ti bude příjemně. Pro tyto případy je ideální hořká tmavá čokoláda.

Čtěte také: Anna (17): Cigarety mi nechutnaly, dnes jsem na nich závislá. Chtěla bych přestat. O co jsem kvůli nim přišla?

Udělej si chvilku čistě jen pro sebe a do sluchátek si pusť si svou oblíbenou hudbu, která v tobě vyvolává spoustu energie a dobré nálady. A jestliže tě to žene k tanci, tancuj.

Jdi na procházku

Procházky venku a srovnání myšlenek jsou skvělý způsob, jak se uklidnit. Máš doma pejska? Běž se s ním projít, taková procházka tě totiž zbaví stresu a zlepší ti náladu.

Věříme, že ti naše rady pomohly. Nebo máš své osvědčené tipy na zlepšení nálady?

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu