Za jakých okolností můžeš napsat svému bývalému příteli a kdy by sis to měla raději odpustit?

Rozejít se s klukem není nikdy příjemné a je jedno, zda ti dal kopačky on, nebo jsi to ukončila sama. Někdy máš však potřebu mu i potom napsat. Pokud se k tobě nechoval pěkně a váš vztah byl vysloveně toxický, neměla bys to dělat. Jsou však chvíle, kdy je naprosto v pořádku oslovit svého bývalého přítele.

Napiš mu, když najdeš jeho zapomenutý svetr

Vždycky uděláš správně, pokud najdeš u sebe ve skříni jakoukoliv věc, která patřila tvému bývalému příteli. Pošli mu zprávu, abys ho o tom informovala. Slušně si s ním domluv přesný datum i čas, kdy mu jeho zapomenuté věci vrátíš. Pokud je pro tebe příliš bolestivé se s ním po rozchodu vidět, popros svou kamarádkou, aby to udělala za tebe. Ta bude určitě ochotná se s ním sejít, aby tě ušetřila zbytečného trápení.

Nikdy mu nepiš, abys z něho tahala informace o jeho nové holce

Vždy je velice těžké potkat svého bývalého kluka, jak randí s někým jiným. Když mu hned potom začneš psát, bude to ještě horší. Nechtěj vědět, jestli je do ní zamilovaný, ani co spolu podnikají. Bude se chtít vytáhnout a popíše ti jeho nový vztah ještě v lepších barvách, než jaký ve skutečnosti je – a ty se budeš zbytečně trápit. Raději se zaměř na něco jiného ve svém životě a zapomeň na někoho, kdo už si dávno jde svou vlastní cestou.

Rozhodně mu napiš, když jsi to byla ty, kdo se choval špatně

Se svým teď už bývalým přítelem jste se rozešli při vaši poslední hádce? Křičela jsi na něho a urážela ho? V tento moment bys mu měla napsat okamžitě, jak se uklidníš. Třeba už váš vztah nepůjde slepit dohromady, ale měl by vědět, že tě mrzí, jak jsi se chovala. Třeba se z vás časem stanou přátelé. Pokud bys hrála mrtvého brouka, vždy byste už kolem sebe jen nevraživě chodili. Nezapomeň, že omluva musí být upřímná, a ne jenom z donucení.

Neposílej mu fotky se svým novým přítelem jen proto, aby žárlil

Jsi pořád ještě naštvaná na svého bývalého přítele, že jste se rozešli? Neposílej mu fotky, na kterých jsi se svým novým přítelem jen proto, abys ho naštvala. Ani nepřesvědčuj nikoho, aby hrál na oko tvého kluka. Tohle je opravdu věc, co se nedělá. Představ si, jak by bylo tobě, kdyby ti to někdo udělal. Nemá cenu se bývalému klukovi mstít.  Raději se zaměř na nové pozitivní a vzrušující zážitky ve svém životě a k minulosti se nevracej.

Ozvi se mu, pokud se mu přihodí něco zlého

Tvůj bývalý přítel si při hraní fotbalu nebo jiné činnosti zlomil nohu? V tomto případě se mu můžeš ozvat, aby ses ujistila, že je v pořádku. Bude to z tvé strany velmi milé gesto. Nemusí přeci mezi vámi panovat po rozchodová nevraživost. Koneckonců jste spolu prožili i plno pěkných chvil, na které byste ani jeden neměli zapomínat. I on bude rád, že máš o něj starost, i když už netvoříte pár.

Svému bývalému můžeš napsat i v případě, že mezi vámi zůstalo něco nevyjasněného a ty v sobě jednoduše potřebuješ uzavřít.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu