Vyskytly se u vás vši? Prozradíme babské rady, jak s nimi zatočit

Vši jsou častým problémem hlavně rodičů s dětmi, které chodí do školky nebo do školy. Právě mezi dětmi se totiž vši nejčastěji rozšiřují. Vši jako takové jsou problém, který je opravdu rychle se množící a který je třeba co nejrychleji odstranit. Jedná se dnes o největšího strašáka maminek a předškoláků, případně školáků. Když se vši objeví, dítě má najednou útrum se školkou a školou, dokud se vší nezbaví. Snadno by tak nakazilo i další dítě.

V minulosti maminky s tímto parazitem bojovaly s pomocí chemie. Jenže pravdou je, že za ta léta se staly vši odolné na chemické přípravky, které je mají rychle zneškodnit. Pokud se vši ve vaší domácnosti objevily, poradíme vám, jak s nimi úspěšně bojovat. Nemusíte sahat po drahé chemii, která bude nakonec bez účinku. Zkuste to raději s babskými radami, které jsou dnes daleko účinnější než jakékoli chemické produkty.

Dokonce ani v lékárnách už nekoupíte stoprocentně účinné šampony nebo produkty, které by hned zabily co nejvíce vší. Proto to opravdu zkuste s babskými radami, které jsou opravdu efektivním pomocníkem.


Co třeba obyčejná alpa?

Velice účinným zabijákem vší je obyčejná alpa neboli francovka. Stačí, když alpu smícháte s běžným olejem v poměru jedna ku třem a vmasírujete do napadených vlasů. Poté vlasy jen zabalte do igelitu a nechejte působit alespoň hodinu. Poté vlasy pořádně umyjte a nezapomeňte nakonec vši vyčesat s pomocí speciálního hřebínku.

Pomůže i tea tree olej

Takzvaný tea tree olejíček pomůže s mnohými problémy. Ulevuje od svědění, zbavuje člověka oparů nebo akné, také zbavuje člověka vší. Stačí, když do šamponu pár kapek tee trea oleje přimícháte a poté si s ním perfektně umyjete vlasy. Nechte chvilku působit, poté klasicky opláchněte vodou, jak jste zvyklí. Tea tree olejíček také funguje jako prevence proti vším.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 17 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 17 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 17 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 43 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.