Vanessa (14): Máma podvádí tátu. Vím, že to neovlivním, ale bojím se, co bude dál

Vztahy rodičů někdy bývají komplikované, a bohužel nejvíce se to dotýká dětí, které se na to musí koukat a bojí se, co bude dál s jejich rodinou. Jen tam cítí bezpečí. Takový pocit měla také Vanessa, dokud nenašla v mobilu své mámy milostnou zprávu, která byla určená jinému muži. Teď má strach, co bude dál.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Vanessa prožívala krásné dětství, plné rodičovské lásky

Vanessa milovala své rodiče oba dva úplně stejně. Když byla menší, jezdili spolu často na výlety. Maminka jí kupovala v takových dnech samé cukrovinky a táta ji nosil na ramenou, když ji začaly bolet nožičky. Rodiče se před Vanessou nikdy nehádali, vždy to vypadalo, že se mají nesmírně rádi a ona prožívala opravdu pěkné a ničím nerušené dětství. Na mámu a tátu se ve všem spoléhala.

Zpráva „Miluju tě“, nebyla pro tátu

Vše se však rázem změnilo, když si jednoho dne půjčila Vanessa maminčin telefon. Svůj si zapomněla u babičky a potřebovala si zkontrolovat na Bakalářích, jaké úkoly má udělat na zítra do školy. Omylem však místo na aplikaci určenou škole, klikla na zprávy. Okamžitě se otevřela zpráva, kde stálo pouze „Moc mi chybíš, miluju tě“. Vasessa stihla v rychlosti jen zjistit, že tuto zprávu psala máma, ale nebyla určená tátovi, nýbrž úplně někomu jinému.

Přišel šok, když ji došlo, že máma tátu podvádí

Zůstala jako opařená. V první moment vůbec nechtěla věřit tomu, co si přečetla a v hlavě měla úplně prázdno. Jako by její mozek vypověděl službu a nechtěl s ní spolupracovat. Poté jí začaly docházet určité souvislosti. Vzpomněla si, jak slyšela mluvit tátu o nějakém muži. Táta se tenkrát o něm nevyjadřoval vůbec dobře. Evidentně toho pána nenáviděl. Došlo jí, že svou mámu a tátu spolu už nevídá tak často pohromadě a na výletě nebyli snad půl roku.

Dostala strach o budoucnost své rodiny, kterou tak milovala

Vanessa dostala strach. Co když se maminka bude chtít odstěhovat a vezme ji s sebou k nějakému cizímu chlapovi? Nechtěla o tátu přijít. Milovala oba svoje rodiče. Chtělo se jí plakat. Došlo jí, že maminka miluje někoho jiného a Vanessa začala přemýšlet, jak to teď bude dál. Pár dní chodila jak tělo bez duše, ale nakonec se mámě rozhodla svěřit s tím, co četla a chtěla znát pravdu, jak to teď bude dál.

Podle údajů ministerstva spravedlnosti bylo v roce 2018 rozvedeno 24 tisíc manželství.

MS

Dostala slib, že v jejich rodině se nic nezmění a nikam neodejdou

Maminka byla zprvu zaskočená, ale nakonec si spolu sedly do obýváku a promluvily si. Vysvětlila Vanesse, že v jejím životě k žádné změně nedojde. S tátou se mají pořád rádi, i když trochu jinak a nejraději na celém světě mají oba dva Vanessu. Nikam se stěhovat nebudou a vše zůstane tak, jak je. Trochu jí to sice uklidnilo, ale věděla, že už to nikdy nebude stejné jako dříve.

Máma slib dodržela, v jejich rodině se zatím nic nezměnilo, ale Vanessa se stejně stále bojí, že se to jednoho dne stane. Pozoruje své rodiče a občas má obavy, jak to všechno dopadne.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT