Uháčkuj si dobrou náladu a zabav se o vánočních prázdninách

Nechtěla by ses také vrátit do dob, kdy sis hrála s panenkami? A třeba i těmi háčkovanými. A víš co? Proč se neodreagovat a nějakou takovou panenku si zrovna neuháčkovat? Popusť uzdu své kreativitě, uvolni se a pusť se do této výzvy.

Jak začít háčkovat?

Připrav si háčkovací jehly a můžete začít.

Řetízek

Tím se začíná každá háčkovací práce. Oka vytvoříme tak, že na háčku necháme 2 bavlnky a třetí leží pod háčkem. Z každého řetízkového oka nám tím vznikne jeden slupek. S touto technikou můžete i měnit vzory.

Pevné oko

Tohle je pro změnu způsob, kterým se háčkování zakončuje, zároveň upevňuje lemy a okraje. Dosáhneme jej tak, že bavlnku nahodíme a jedním vpíchnutím protáhneme i okem na háčku, a tak pokračujeme vpícháváním do dalších ok.

Krátký sloupek

Jehlu vpíchneme do druhého uháčkovaného oka, protáhneme, a tím se vytvoří další oko a následně bavlnku protáhneme souběžně oběma oky. Takto pokračujeme dále.

Polodlouhý sloupek

Tuhle techniku využíváme hlavně, když chceme pořádně ujmout okraje. Třetí uháčkované oko využijeme pro vpíchnutí jehlice, nahodíme a jednoduše protáhneme. To samé opakujeme všemi třemi oky najednou.

Dlouhý sloupek

Když máme polodlouhý sloupek hotový, propíchneme čtvrté oko a bavlnku protáhneme. Opakujeme nahození a protáhneme prvními dvěma oky, které se na háčku nacházejí.

Zapomeňte na chvíli na starosti běžných dní, vraťte se do dob, kdy nebyl internet a černobílou televizi měli jen ti nejbohatší, do dob, kdy jste seděli u babičky na klíně, ona pletla či háčkovala a vy jste se na ni jen obdivně dívala, jak se pod jejíma rukama vlnila nová šála či Váš vysněný svetřík. Připravte svým dětem podobný zážitek a začněte plést s chutí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu