Renata (16): Celý rok tajně sledovala cool kluka, když ji konečně pozval na rande, byl to ten nejhorší zážitek

Marcel z vedlejší třídy se Renatě líbil celý rok. Tajně ho pozorovala, ale nikdy se neodvážila ho oslovit. Nakonec se jí ozval sám na Instagramu a domluvili se, že si půjdou zabruslit. Marcel tam však potkal kamaráda a rozhodl se, že bude raději trávit svůj čas s ním. Bohužel to však Renatě zapomněl říct.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Tajná láska, kterou Renata cítila k Marcelovi, trvala celý rok

Hned, jak nastoupila Renata do prvního ročníku na střední škole, padl ji do oka tmavovlasý kluk z vedlejšího prvního ročníku. Trochu litovala, že nechodí do stejné třídy, ale nakonec zkonstatovala, že to tak bude lepší, protože by se díky němu nemohla soustředit na učení. Uběhl celý rok a stále byla stejně zamilovaná. On si jí však nevšímal. Tajně ho sledovala na sociálních sítích a pak s kamarádkami probíraly jeho fotky a vše, co sdílel.

Marcel se osmělil sám a napsal Renatě přes Instagram

Když jí pípla příchozí zpráva na Instagramu, nevěnovala tomu Renata moc pozornosti. Snažila se učit na test z chemie, kterou nenáviděla. Nakonec celé učení vzdala a projela všechny zprávy na sociálních sítích. Málem ji upadl telefon na zem, když viděla, že ji píše Marcel. Poslal sice jen Emoji, jako by se nechumelilo, ale i tak ji málem vyskočilo srdce z hrudi. Okamžitě odepsala. Psali si potom celý večer, a nakonec ji pozval, ať si s ním jde o víkendu zabruslit na stadion.

Renata se vytouženého rande nemohla dočkat

Víkend byl až za dva dny a Renatě jako by se zastavil čas. Minuty se táhly jak celé hodiny. Konečně nastal ten den a setkali se. Ze začátku probíhalo všechno super. Renata ze sebe setřásla prvotní ostych a uvolnila se. Bruslili spolu ruku v ruce, když v tom se Marcel zarazil. Poprosil Renatu, jestli by na něj nemohla chvíli počkat, protože zahlédl svého kamaráda a potřebuje mu něco nutně říct. S tím se odporoučel z ledu a šel za ním.

Marcel se na led už nevrátil

Renata bruslila chvíli sama, pak jen tak postávala u hrazení a přišla na ni dlouhá chvíle. Po patnácti minutách se rozhodla jít Marcela hledat. Prošla snad celý stadion, než ho uviděla. Seděl s kamarádem zabraný v živé diskuzi a něco si prohlíželi na mobilu. Vydala se za nimi, aby ji vysvětlil, co to má znamenat, ale žádné kloudné odpovědi nebo toho, že ho mrzí, jak dlouho na něj musela čekat, se nedočkala.

Nejhorší rande dopadlo fiaskem

Jedinou odpověď, kterou dostala, bylo, že bruslení s Renatou ho nudí a chce raději trávit čas se svým kamarádem. Ten se jen potutelně usmíval. V Renatě by se v tu chvíli nikdo krve nedořezal. Byla tak překvapená, že nevěděla, jak zareagovat a raději se otočila a odešla. Marcelovi celá tahle situace přišla naprosto normální. Po víkendu se potkali na chodbě. Chtěl s ní navázat řeč jakoby nic, ale Renata mu už neodpověděla ani na pozdrav. Už ji za to nestál.

Sama sobě pak vyčítala, jak mohla celý rok myslet na někoho, kdo se chová jak ignorant. Nelituje toho pokaženého bruslení, ale lituje ztraceného času, který promarnila sněním o někom, kdo si to nezaslouží. Příště, až se jí bude zase někdo líbit, osloví ho rovnou.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT