Projez se ke kráse… Které ovoce tě udělá zdravou i krásnou?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku seznam.cz
ovoce (zdroj foto: medicalnewstoday.com)

Že ovoce a zelenina prospívají zdraví, to víme všichni. Víš ovšem i to, že jsou i zdrojem krásy? Které druhy jsou nejlepší a vyplatí se je zařadit do jídelníčku pravidelně? Poradíme ti co jíst a na co jsou jednotlivé druhy nejlepší.


Avokádo

Skvělou ochranou před škodlivými volnými radikály jsou nenasycené mastné kyseliny a vitaminy E, B a C, které avokádo obsahuje. Pokud máš suchou pleť, pak musíš vyzkoušet pleťovou masku z tohoto exotického ovoce. Avokádo tvou pleť vyživí a zregeneruje zároveň. Stačí, když rozmačkáš dužinu z jed    a pleť a nech působit 20 minut, poté masku řádně smyj.

Anketa: Které z tohoto ovoce máš nejraději?
Celkem hlasů: 254

Hroznové víno

Hrozny jsou doslova explozí pro naši pleť. Hroznové víno hydratuje, pročišťuje, rozjasňuje, vyhlazuje a zjemňuje. Kuličky hroznového vína bys měla jíst vždy i s pecičkami, právě v nich je nejvíc cenných látek. Navíc hroznová šťáva je skvělá na rty. Vyživí je a navíc má antibakteriální účinky, což oceníš, když se ti objeví opar nebo koutek na rtech. Hroznová šťáva se dá ovšem použít i na vlasy, stačí, když si jí dvakrát týdně vlasy propláchneš. Budeš je poté mít lesklejší a silnější.

Lesní plody

Ostružiny, borůvky nebo rybíz. Tyhle bobulky bys měla také začít konzumovat co nejčastěji. Skvěle pomohou, když se snažíš udržet si štíhlou linii a také umí mírnit záněty. Sytě červenou nebo modrou barvu bobulek mají na svědomí antokyany. Právě tyto účinné rostlinné látky pomáhají mírnit v těle záněty. K tomu navíc pomáhají podporovat regenerační procesy kožních buněk a dodávají vitalitu pleti.

Jablka

Jablko obsahuje velkou spoustu cenných minerálů a vitamínů, pektiny i nenasycené mastné kyseliny. Šťáva z jablek pomáhá pleti zbavit se odumřelých kožních buněk. Jablečné pektiny dokážou zajistit, aby pokožka lépe přijímala hydrataci a udržovala si ji.

Meloun

Melouny obsahují velké množství vody. Pomáhají tak k dodržování pitného režimu, ale umí hydratovat pleť také zevnitř. Z těla pomáhají odplavit škodlivé látky a tím přispívají k lepšímu stavu nejen tvé pokožky, ale zároveň také vlasů i nehtů.

Pokud budeš jíst porci ovoce a zeleniny denně tvá pleť bude vypadat zdravější již po šesti až osmi týdnech. Pokožka se rozzáří a ty s ní.

Autor: Katka P.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat