Projez se ke kráse… Které ovoce tě udělá zdravou i krásnou?

Že ovoce a zelenina prospívají zdraví, to víme všichni. Víš ovšem i to, že jsou i zdrojem krásy? Které druhy jsou nejlepší a vyplatí se je zařadit do jídelníčku pravidelně? Poradíme ti co jíst a na co jsou jednotlivé druhy nejlepší.

Avokádo

Skvělou ochranou před škodlivými volnými radikály jsou nenasycené mastné kyseliny a vitaminy E, B a C, které avokádo obsahuje. Pokud máš suchou pleť, pak musíš vyzkoušet pleťovou masku z tohoto exotického ovoce. Avokádo tvou pleť vyživí a zregeneruje zároveň. Stačí, když rozmačkáš dužinu z jed    a pleť a nech působit 20 minut, poté masku řádně smyj.

Hroznové víno

Hrozny jsou doslova explozí pro naši pleť. Hroznové víno hydratuje, pročišťuje, rozjasňuje, vyhlazuje a zjemňuje. Kuličky hroznového vína bys měla jíst vždy i s pecičkami, právě v nich je nejvíc cenných látek. Navíc hroznová šťáva je skvělá na rty. Vyživí je a navíc má antibakteriální účinky, což oceníš, když se ti objeví opar nebo koutek na rtech. Hroznová šťáva se dá ovšem použít i na vlasy, stačí, když si jí dvakrát týdně vlasy propláchneš. Budeš je poté mít lesklejší a silnější.

Lesní plody

Ostružiny, borůvky nebo rybíz. Tyhle bobulky bys měla také začít konzumovat co nejčastěji. Skvěle pomohou, když se snažíš udržet si štíhlou linii a také umí mírnit záněty. Sytě červenou nebo modrou barvu bobulek mají na svědomí antokyany. Právě tyto účinné rostlinné látky pomáhají mírnit v těle záněty. K tomu navíc pomáhají podporovat regenerační procesy kožních buněk a dodávají vitalitu pleti.

Jablka

Jablko obsahuje velkou spoustu cenných minerálů a vitamínů, pektiny i nenasycené mastné kyseliny. Šťáva z jablek pomáhá pleti zbavit se odumřelých kožních buněk. Jablečné pektiny dokážou zajistit, aby pokožka lépe přijímala hydrataci a udržovala si ji.

Meloun

Melouny obsahují velké množství vody. Pomáhají tak k dodržování pitného režimu, ale umí hydratovat pleť také zevnitř. Z těla pomáhají odplavit škodlivé látky a tím přispívají k lepšímu stavu nejen tvé pokožky, ale zároveň také vlasů i nehtů.

Pokud budeš jíst porci ovoce a zeleniny denně tvá pleť bude vypadat zdravější již po šesti až osmi týdnech. Pokožka se rozzáří a ty s ní.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu