Proč bys nikdy neměla začít kouřit cigarety

V dnešní době je více moderní nekouřit vůbec. Pokud chceš být krásná, neměla bys s tím vůbec začínat. Kouření není spojeno pouze se zdravím, ale má dopad na spoustu jiných věcí. Přečti si tři hlavní důvody, proč bys právě ty neměla začínat s tímto zlozvykem, kterého ti ho už nemusí podařit nikdy zbavit.

Žádná holka nechce smrdět

Cigaretový zápach není nic příjemného a těžko se ho zbavuje.  Nedrží se pouze v oblečení, po vykouřené cigaretě, ale také ve vlasech, na rukou, a hlavně v ústech. A teď si představ, že sis našla nového přítele, který je nekuřák. Nevydrží s tebou dlouho, protože mu nebudeš vonět. Nebude se s tebou chtít líbat, ani tě držet za ruku, a nakonec se s tebou ani neobejme, protože místo voňavého šampónu ucítí jen cigaretový odér.

Žluté zuby nebyly nikdy v módě

Cigarety působí také na zuby. Zažloutnutí nepřichází hned, ale postupně. Mnohdy si toho nemusíš ani pořádně všimnout, a najednou je pozdě. Tvoje jinak krásné zuby, které jsi ukazovala na potkání každému, na koho ses usmála, jsou dávno minulostí. Tohle přece nechceš. Následné vybělení je totiž běh na dlouhou trať, ničila by sis tím zubní sklovinu a často také takový zákrok bolí.

Za utracené peníze si kup raději novou kabelku

Cigarety jsou drahá záležitost. Když vezmeme v potaz, že jedna krabička stojí kolem sto korun, je to balík. Teď si představ, že si jich koupíš deset v měsíci. To je peněz, že? Za tisícovku, kterou bys měsíčně nechala za nákup cigaret, si můžeš koupit nové šaty a sukni k tomu. Pokud bys tyto peníze odkládala celý rok, můžeš si koupit velmi kvalitní chytrý telefon. Není tohle lepší volba než utrácet peníze za něco, co ti nepřinese vůbec žádný užitek?

Přemýšlej nad tím, než vezmeš do pusy svou první cigaretu. Tato neřest totiž není znakem dospělosti, ale právě naopak.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu