Přiveď svůj instagramový profil k dokonalosti a úspěšnosti

Založila sis profil na Instagramu, ale počet sledujících nijak zvlášť neroste? Proč tvá kamarádka má tolik sledujících a ty je spočítáš na prstech jedné ruky? Používání Instagramu má totiž svá pravidla, podle kterých je dobré se řídit. S těmi nejznámějšími tě teď seznámíme.

Používej správné hastagy

Tvým cílem na Instagramu je pravidelně zapojit do profilu tvé sledující. Zveřejňování nových, zajímavých a poutavých fotek uspokojí jen malé publikum, k oslovení velké části uživatelů jsou zapotřebí hastagy. Proč? Hashtagging usnadňuje lidem, kteří hledají konkrétní výrazy, hledat fotografie, mezi kterými jsou zrovna ty tvé. Začni používat ty nejpopulárnější, samozřejmě by měly navazovat na tvůj příspěvek.

Nezapomeň na filtry

Kromě hastagů je velmi důležitá i fotografie, kterou zrovna zveřejňuješ. Musí být něčím zajímavá, hezky upravená – a k tomu slouží různé filtry, které snímku dodají určitý nádech. Instagram má v nabídce hned několik možných filtrů, ale nejideálnější je, když si ho vytvoříš sama, aby ses co nejvíce odlišila od těch ostatních.

Příspěvky zveřejňuj pouze v určitou dobu

Dalším faktorem pro získání nových sledujících je správné načasování zveřejnění tvého nového příspěvku. Existuje spoustu aplikací, které se zaměřují na analýzu Instagramu, podle které budeš vědět, které dny v týdnu a části dne jsou pro nový příspěvek nejlepší.

Pomoci mohou účty s velkým dosahem

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít a přilákat nové fanoušky, je vyhledat si účty na Instagramu, které mají velký počet sledujících a následná interakce. Co to pro tebe znamená? Budeš se muset trochu více zapojit do různých debat, reagovat na komentáře a také likovat příspěvky jiných.

Najdi si specifické téma

Je hezké, že sis ze svého účtu na Instagramu udělala takové osobní album, jenomže právě to ti moc sledujících nepřitáhne. Všimni si a zamysli se, proč zrovna sleduješ ty konkrétní uživatele. Profil by měl být něčím zajímavý, měl by být pro ostatní uživatele specifický. Co tím myslíme? Věnuj se jednomu, maximálně dvěma tématům, například fitness, zdravé jídlo, beauty koutek, dokonalé outfity, knižní klub – nápadů je spousta.

Využívej i polohu místa

Kromě hashtagů můžeš také zpřístupnit své příspěvky a příběhy na Instagramu označením tvé polohy – buď města, ve kterém se nacházíš, nebo místa, kde byla fotografie nebo video pořízeno. Tato místa mají nejenom svůj vlastní zdroj Instagramu, vlastní příběh, ale také hashtagy, do kterých můžeš přispět, když ve svých příbězích použiješ ikonku polohy.

Jestliže skutečně toužíš po úspěšném instagramovém účtu, měla bys mu věnovat víc než jenom zhlédnutí příspěvků těch, koho sleduješ ty. Pátrej na internetu, v knížkách, jak využít Instagram na maximum.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu