Přeješ si změnit barvu vlasů? Zkusit to můžeš i sama doma, poradíme jak na to.

Už tě nudí tvá přirozená barva vlasů a přeješ si změnu? Experimentovat se svými vlasy chce každá mladá slečna, ale svěřit se do rukou kadeřnice stojí hodně peněz. Obarvit se můžeš i sama doma. Aby to ale nedopadlo katastrofálně, musíš se řídit několika základními pravidly.


Jak zvolit přiměřený odstín barvy?

Určitě se nechceš hned po umytí barvy leknout, co že to na té hlavě máš. Abys vypadala dobře a ne jako strašidlo, musíš si správně zvolit odstín barvy. Vycházej z odstínu tvé přirozené barvy a podle toho se rozhodni, jak se obarvíš. Pokud máš tmavé vlasy a chceš být blond, sama se do toho raději ani nepouštěj. Odbarvit si vlasy o několik odstínů v domácím prostředí nedopadne většinou vůbec dobře.

Zvláště pak pokud nemáš žádné zkušenosti a jdeš do toho poprvé. Vyber si proto raději odstín, který se podobá tvé aktuální barvě, díky kterému dosáhneš sytějšího a krásně lesklého odstínu jako ze salónu. Pomůže ti orientační tabulka na krabičce od barvy. Na ní přesně uvidíš srovnání, jak se barva chytí na různý přírodní základ.

Kolik barvy zvolit a jak si neobarvit i půlku čela?

Jedno balení barvy zvládne vlasy po celé její délce obarvit, jen pokud máš krátké vlasy maximálně po ramena. Pokud máš hodně husté vlasy nebo jsou dlouhé, vždy si kup rovnou dvě balení. Vůbec nevypadá dobře, když ti barva někde chybí a vyčuhovaly by ven pramínky tvých původních vlasů. Proto měj barvy raději víc než míň. I kdyby ti zbylo, můžeš zbytek barvy do vlasů vmasírovat, jako když si umýváš vlasy šamponem.

Alespoň budeš mít jistotu, že je barva nanesená opravdu všude i na spodních vlasech. Barva je silná a tak pozor na to, aby sis neobarvila současně také půl čela a uši. Pokud s barvou děláš poprvé, je velmi pravděpodobné, že se ti nepodaří nabarvit se tak, aby ses neumazala. Proto si ještě před nanesením barvy natři čelo a uši pořádnou vrstvou krému. Barva se chytí na něj a pak jen stačí ji setřít. Půjde to jako po másle.

Jak postupovat při samotném nanášení barvy?

Pro lepší manipulaci s vlasy si začni dělat uprostřed hlavy malé pěšinky a ty postupně obarvuj. Ať už máš barvu rozmíchanou v misce nebo v přiložené lahvičce, používej na rozetření štětec a postupuj krok za krokem, pramínek po pramínku do středu hlavy. Až budeš mít celý předem vlasů pečlivě natřený, přejdi do zadní části. Aby se barva dostala opravdu všude, klidně ji do vlasů vmasíruj, stejně jak to děláš, když si vlasy myješ šampónem.

Vlasy si poté pevně sepni a počkej, až barva zapůsobí. Vždy se řiď časem, který je uveden v návodu dané barvy, každá barva má jinou délku působení. Dobu působení bys neměla nikdy zkracovat ani prodlužovat. Barva prochází chemickým procesem a tak je důležité ji nechat projít všemi částmi.

Přeji ti, ať se dílo povede. Krásné vlasy dělají dojem a podtrhují tvou ženskou krásu.

 

Autor: Katka P.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 30 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 5 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 5 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 5 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 5 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 31 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 30 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 47 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 30 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 5 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 31 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 45 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.