Pozor na lháře aneb jak je zaručeně poznáš?

Tvá kamarádka ti vypráví naprosto úžasný příběh, až si říkáš, že je vážně boží, jak se k situaci, kterou ti popisuje, postavila, když ty na jejím místě bys to nedokázala. Jenže, říká ti pravdu, nebo chce být jen zajímavá? Lidé občas lžou, ale pozor na profesionální lháře! Nikdo je nemá rád, ale častokrát je obtížné je rozpoznat.

Nepamatuje si pořádně svůj vlastní vymyšlený příběh

Tvoje kamarádka nebo někdo jiný ve tvém okolí ti mohl povyprávět opravdu zajímavý příběh. A ty jsi z toho byla nadšená nebo jsi dotyčného dokonce obdivovala, jak se k dané situaci postavil. Jenže ti to může připadat až moc nepravděpodobné na to, aby se to opravdu stalo. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je zapamatovat si detaily z příběhu a poté se po několika dnech na to dotyčného přeptat. Lháři si vesměs nepamatují detaily svých vymyšlených příběhů.

Lháři se ti nebudou dívat do očí

Není vůbec snadné někomu lhát, a přitom se mu dívat do očí. Vesměs když ti někdo lže, nevědomky se dívá kamkoliv jinam, jen ne na tebe. Dávej si však pozor. Nekoukání se do očí není jen projev lži, ale také stydlivosti. Než někoho podle tohoto znaku obviníš, že ti neříká pravdu, ujisti se, zda to není jen stydlivý člověk. Předejdeš tak následné trapné situaci, která mezi vámi může nastat.

Několik znaků, jak poznat člověka, co ti neříká pravdu

Lež lze poznat mnoha dalšími způsoby. Tyto znaky můžeš pozorovat hlavně na lidech, které znáš a poznáš tak, že za normální situace je jejich chování jiné.

  • Zrychlená mluva,
  • mumlání a celkově špatná artikulace,
  • nervozita,
  • pokřivený úsměv,
  • zmenšené zorničky a časté mrkání.

Nikoho nenech, aby ti lhal do očí. Nedělá se to, a hlavně ti tím dotyčný dává najevo svou neúctu k tobě.

Autor: Michaela Richterová
Tagy: , ,
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu