Nudíš se? Zapoj se do vánočního pečení, tyto recepty hravě zvládneš

Do školy se nechodí, venku je věčně deštivo a zima, kavárny jsou zavřené, tak co teď? Vždyť Vánoce se přece blíží, odlož telefon, tablet a nasaj tu vánoční atmosféru, která se k nám pomalu vkrádá. Pokud tě to v kuchyni baví, můžeš se zapojit do vánočních příprav. S těmito recepty na vánoční cukroví rozhodně nic nezkazíš a mamce tím i pomůžeš.

Raffaelo kuličky

Kdo by nemiloval sněhově bílé kokosové kuličky plněné lahodným krémem. Překvap svou mamku a taťku a připrav je, recept je velmi jednoduchý, budeš potřebovat jen pár ingrediencí.

Postup přípravy:

 1. Než se pustíš do příprav, ze všeho nejdříve budeš muset spařit mandle.
 2. Sáček vysyp do misky a mandle zalij horkou vodou. Nech je chvíli vodu nasát a poté je oloupej.
 3. Dále si do velké mísy nasyp kokos, přidej celou plechovku Salka. Obě suroviny smíchej dohromady a hotové těsto dej alespoň na hodinu do lednice – lépe se ti pak budou tvořit kuličky, do kterých vtlačíš jednu oloupanou mandli.
 4. A máš hotovo!

Vánoční perníčky

Tak vánoční perníčky na stole chybět prostě nesmí a začít s jejich přípravou můžeš klidně měsíc před Vánocemi. Perníčky jsou malinko složitější než předchozí kuličky, ale vzhledem k tomu, že máš teď spoustu času, recept jistě zvládneš.

Postup přípravy:

 1. Než začneš, ujisti se, že máslo a med mají pokojovou teplotu. Sklenici medu můžeš na chvíli pro jistotu ponořit do lázně teplé vody, aby se ti s ním lépe pracovalo.
 2. Do mísy si dej všechny sypké suroviny a pořádně je zamíchej. K sypké směsi přidej med, máslo a vajíčka a ze všeho vytvoř těsto.
 3. Nelekni se, těsto ze začátku půjde těžce spojit a na konci bude zase lepivé, to jsou hold vánoční těsta.
 4. Nakonec těsto zabal do potravinářské fólie nebo sáčku a dej ho na hodinku do lednice.
 5. Jakmile si těsto v lednici odpočine, můžeš začít tvořit. Na pomoučeném vále těsto rozválej tak, aby bylo půl centimetru silné. A můžeš začít vykrajovat tvary podle tvého vkusu.
 6. Vykrojené perníčky dej na plech vyložený papírem a šup s ním do předehřáté trouby na 170 stupňů.
 7. V troubě je nech asi 8 minut, samozřejmě je ale celou dobu hlídej. A teď už záleží jenom na tobě, zda si perníčky ozdobíš.

Zalíbilo se ti pečení?

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu