Nošení červeného provázku na zápěstí má význam… Víš jaký?

Jde o trend, který zavedly celebrity a jako první se s ním ukázala Madonna. Jenže nošení červeného provázku na levém zápěstí má mnohem hlubší význam a není tak jen pro parádu. Jeho podstata vychází z prastarého mystického židovského učení – kabaly. Jaký je její význam a před čím tě má červená šňůrka vlastně chránit?

Proč si uvázat červený provázek právě na levé zápěstí?

Uvázání červené šňůrky na levé zápěstí má samozřejmě svůj význam. Prastaré mystické židovské učení kabala říká, že do levé strany našeho těla proniká negativní energie okolního světa. O levé ruce se tedy mluví v tom smyslu, že jde o ruku příjemce. Červený náramek na levé ruce tak má blokovat všechnu negativní energii a karmu, která se na nás každý den hrne zvenčí. Pokud tedy uvěříš v moc červené šňůrky, může to být pro tebe jakýsi talisman, který tě bude chránit před zlem, závistí a další negativní energií, která k tobě může proniknout od lidí kolem tebe.

Červený provázek můžeš nosit uvázaný i kolem pravého zápěstí. V tom případě ale náramek neodhání od tebe negativní energii, ale má jiný význam. Nositelé červeného provázku na pravé ruce si podle učení kabala k sobě chtějí přivolat bohatství, úspěch a duševní pohodu. Je tedy na tobě, jak se rozhodneš, přednost bys však měla vždy dát jen jedné straně.

Proč právě červená barva

Říkáš si, proč musí mít vlněná nitka, provázek nebo náramek jen červenou barvu? Červená barva totiž symbolizuje energii slunce a života. Svého nositele má náramek ochránit nejen před okolní negativní energií. Ten, kdo nosí červený náramek na levé ruce, dokáže zahnat černé myšlenky a také sám sebe ochránit před sklony ke špatnému chování. Původ tohoto zvyku najdeme v Jeruzalému. Červené niti se tak mnohdy říká vznešeněji – Jeruzalémská nit nebo kabbalah náramek. Už od dávných dob vyznavači kabaly vázali novorozeným dětem na ruku červený náramek, který je měl ochránit před vším špatným.

Inspiruj se u celebrit

A jak už tomu tak bývá, i tuhle mánii odstartovaly celebrity. Jako první se na veřejnosti s červeným náramkem na ruce objevila Madonna. Do té doby nosili červený provázek skutečně jen vyznavači kabaly. Díky slavné královně popu se toto učení dostalo do povědomí všech. Po Madonně začali nosit červený náramek na levém zápěstí i další celebrity a nakonec i běžní smrtelníci. Dnes provázek přináší ochranu všem nadšencům po celém světě. Aby jeho nadpřirozená moc mohla fungovat, je potřeba tomu ovšem věřit, protože červený provázek na zápěstí nemá sloužit jako módní doplněk. V sílu talismanů bys tak měla začít věřit.

A co ty? Staneš se další nositelkou červeného provázku a uvěříš v jeho nadpřirozenou ochranitelskou moc?

Autor: Katka Procházková

#kvíz 1 / 1 | Ke kterému městu se váže původ tohoto náramku?

Ke kterému městu se váže původ tohoto náramku?

zavřít reklamu