Nejlepší pleťové masky z domácích surovin

Každá žena chce být krásná, bez rozdílu věku a typu pleti. Proč ale utrácet za drahé přípravky, když si můžeš vyrobit ty nejlepší pleťové masky z ingrediencí, které nalezneš ve spižírně nebo v supermarketu? Kterou z nich si oblíbíš?

Rozluč se s mastnou pletí

Máš-li mastnou pleť, můžete si pogratulovat, jelikož váš typ pleti stárne mnohem pomaleji než suchá pokožka. Má to ale jeden háček – příliš mastná pleť potřebuje pravidelnou péči, aby se nezdravě neleskla. Neutrácej za drahé přípravky, které z užitečných látek obsahují pouhé výtažky, a spolehni se na přírodu.

Do mixéru vlož 1 jablko, 1 lžičku ovesných vloček, 1 lžičku bílého jogurtu, 1 lžičku medu a rozmixuj. Nechej působit čtvrt hodiny a opláchni vlažnou vodou.

Zázrak ze spižírny

Máte ve spíži zralý banán? Za nic na světě jej nevyhazuj. Ovocné kyseliny a vitamíny, které banán obsahuje, čistí a stahují póry, posilují pleť a dodávají pleti potřebnou výživu. Možná nebudeš po aplikaci masky nejkrásnější na světě, ale při pravidelné aplikaci této masky ano. Banán je skvělý pro všechny typy pleti, dokonce vyživuje i citlivou a suchou pokožku.

Maska z papáji

Proč zrovna papája, když ji zřejmě nemáte ve své spižírně? V nejbližším supermarketu ji určitě pořídíš a zamiluješ si nejenom její chuť, ale i účinky na pleť. Papája je jednou ze základních složek současné kosmetiky. Je ceněna pro enzym papain s protizánětlivými účinky. Účinně odstraňuje odumřelé buňky, působí antioxidačně a zbavuje pleť toxinů. Přeješ si mít pleť vyhlazenou a zářivou? Stačí rozmělnit kousek papáji a nechat ji působit na obličeji, krku a dekoltu. Ať žije příroda!

Sázka na jistotu

Je tvoje pleť po celém dni unavená? Osvěž ji pomocí hřejivé medové masky. Rozehřej tři lžíce medu, můžeš přidat i lžičku olivového nebo kokosového oleje – a aplikuj na pleť. Po čtvrt hodině masku smyj. Pleť bude hydratovaná, vyživená – a pomocí časté aplikace medu se zbavíš i černých teček.

Kterou z masek budeš používat alespoň jednou týdně? Ať žije krásná a zdravá pleť!

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu