Nastup na střední školu s úsměvem. Na co se musíš připravit, než poprvé vstoupíš do nové školy?

Prázdniny se pomalu blíží ke konci a spoustu z vás určitě čeká nástup na novou školu. Přechod ze základky na střední je vždy velký krok do neznáma, ale obávat se ho určitě nemusíš. Na co je dobré se předem připravit, než poprvé vstoupíš na půdu nové školy?


Začínáš s čistým štítem

Vstup na novou školu je jako mít před sebou nový ještě nepopsaný list. Jak se zapíšeš, je tak jen na tobě. Na střední škole je všechno jiné, už se na tebe nebude nikdo dívat jako na dítě, ale jako na dospívajícího mladého člověka, který už si o mnohém bude rozhodovat sám. A i učitelé budou mít jiný přístup. Takže i v předmětech, ve kterých si na základce proplouvala s jedničkami bez větší námahy to teď bude znatelně těžší.

Takže nespoléhej na to, že když si patřila na základní škole ve třídě k těm nejlepším, bude tomu stejně na střední. Učení bude víc a tím přibude také potřeba samostudia. Záleží samozřejmě hodně na tobě zvoleném oboru, který by tě především měl bavit a zajímat, ale i tak je předem dobré si uvědomit, že na střední ti nikdo nic zadarmo nedá. A jak se projevíš ze začátku, taková pověst ti zůstane. Není tak od věci ukázat novým učitelům, že nejsi žádný flákač.

Staří spolužáci ti určitě budou chybět, ale za to si najdeš nové kamarády

Určitě není snadné smířit se s tím, že partu, kterou si roky pravidelně vídala, najednou ztratíš. Pokud máš ze základky kamarádky, které můžeš vídat i mimo školu je to super, ale není to určitě ono. Ale ani toho se neboj, takhle to totiž mají všichni tví noví spolužáci. Všichni se budete mezi sebou poprvé seznamovat a vytvoří se tak nové vztahy a přátelství, na které by ses měla určitě už teď těšit. Čím dříve, se začneš bavit s někým, kdo ti bude sympatický, tím lépe.

Začlenění do kolektivu je hodně důležité, nikdo si přece nechce připadat odstrčený. A jak už to tak bývá, velmi brzo se začnou tvořit skupinky, do kterých je později těžší se dostat. Proto neztrácej čas a buď komunikativní a hlavně svá. Mezi takovou spoustou nováčků si určitě i ty najdeš své místo. Pokud si se na základce držela spíše stranou, zachovej si chladnou tvář a nedávej nikomu najevo, že se komunikace s nimi bojíš. Úsměvem nikdy nic nezkazíš a zvýšíš i šanci, že tě někdo osloví sám.

Mysli na svou budoucnost

Ale na střední školu si nejdeš dělat jen nové kamarády. Základka dává obecné znalosti, ale na střední školu si šla s tím, že se budeš věnovat oboru, který tě láká, a který bys do budoucna chtěla dělat už po celý život. Se stejným cílem tam šla pravděpodobně i většina tvých spolužáků. A už tohle vás vlastně spojuje. Ze střední školy se tak snaž vytěžit naprosté maximum, co ti do budoucna může dát.

I když jsi ve věku, kdy se chceš spíše více bavit než učit, nezapomeň, že co zanedbáš teď, budeš chtít dohnat v dospělosti a to už nebude žádná procházka růžovým sadem. To tě už totiž čekají daleko větší a jiné starosti. Na střední škole jsou k dispozici také školní poradci, včetně pedagogicko – psychologické poradny, kteří ti rádi pomohou jak s učením, tak i s rozhodnutím jestli je pro tebe právě tento obor vhodný. Neboj se tak říct si o pomoc i u nich v případě, že toho na tebe bude najednou moc. Začlenění do nového kolektivu tak nakonec nemusí být úplně to nejhorší, co tě na střední škole potká. Všechno naštěstí má ale vždycky své řešení.

Neboj se nástupu na střední školu. Dost pravděpodobně tě totiž čeká jedna z nejlepších etap ve tvém životě.

 

Autor: Katka P.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí
Rozvod za 12 let 4 fotografie

Rozvod za 12 let

Tento příběh je z doby, kdy jsem ještě nebyl advokátem, a který jsem zdědil. Na začátku byla docela banální věc, že se klientka chtěla rozvést. Předpokladem r..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 4 minuty
CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí
Justiční logika 4 fotografie

Justiční logika

Již osm let řeším zapeklitý případ. Jde o jednu obchodní společnost, kde se část společníků rozhodla, že vymění vedení a nasměruje společnost novým směrem. Sm..

doba čtení: 5 minut
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 29 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí