Každá holka má jiný typ pleti, ale vše začíná u čisté pokožky. Pečuješ o ni správně?

Dokonalou pleť chce mít každá holka, bez její čistoty to však nepůjde. Musíš o ni pečovat správně a každodenně. A protože každý člověk má jinou pokožku, tady je pár rad, jak pečovat o tu tvou. Nejprve si však musíš uvědomit, zda je tvá pleť mastná, suchá, nebo smíšená.

Mastná pleť trápí spoustu holek

Mastná pleť se vyznačuje rozšířenějšími póry a často díky zvýšené produkci mazu dochází k jejich ucpávání a na obličeji se ti mohou tvořit kordony, takzvané černé tečky. Tento typ pleti bys měla čistit pravidelně. Nesmíš ji však jen vysušovat, protože nastane přesně opačný efekt a tvá pokožka začne produkovat ještě více mazu. Je třeba ji hydratovat krémy, a hlavně dostatkem vody, kterou bys měla pít v průběhu celého dne.

Suchá pleť ti může udělat z obličeje struhadlo

Opakem mastné pleti je suchá. Produkce mazových žláz je nedostatečná a tvůj obličej může vypadat jak struhadlo a mohou se na ni vytvářet různé šupinky. Na takovou pleť krom řádného čištění, které bys neměla podceňovat, je zapotřebí používat speciální krémy určené na suchou pleť, které dodají tvému obličeji vše, co potřebuje. Krém bys měla používat po každém čištění. Zvlášť pokud si obličej myješ obyčejným mýdlem, které velmi vysušuje pokožku.

Smíšená pleť dokáže hodně potrápit

Někdy se stane, že tvá pleť je na určitých místech mastná. Hlavně kolem nosu a brady – a zbytek obličeje je suchý. Ani zde si nemusíš zoufat. Existují pleťová mléka i tonika na smíšenou pleť. Zaměřit by ses však měla hlavně na problémové partie, kde je tvá pleť mastná, aby byla vždy řádně vyčištěná a hydratovaná. V péči ti pomohou také speciální hydratační masky na obličej.

Tvá pleť tě sice momentálně trápí, ale s řádnou péčí předejdeš řadě nepříjemností. Prevence v péči o pleť je zde na místě. Čas od času si dopřej také péči kosmetičky, která ti poradí, jak správně pečovat o tvůj typ pleti.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu