Jsem připravená na první sex?

Toto je běžná otázka každé dívky, která si pohrává s myšlenkou prvního sexu se svým klukem. Než něco takového uděláš, zamysli se nad tím, zda jsi opravdu připravená, jestli jsi si jistá, že to je ten pravý a zda tě do této aktivity tvůj přítel jen netlačí a ty mu chceš vyhovět, protože se například bojíš, aby se s tebou nerozešel.

Můj přítel se chce se mnou milovat, já si tím nejsem jistá, ale bojím se, aby mě nenechal

Nikdy, a to opravdu nikdy neměj první sex jen proto, že to vyžaduje tvůj přítel! Pokud si sama nejsi jistá, zda už do toho chceš jít a necítíš se na to být připravená, odležte to. Pokud tě tvůj přítel má opravdu rád, pochopí to. Také jeho zájmem by mělo být, abyste si to užili oba, nejen on. Pokud to však nepochopí a bude na tebe dále naléhat, není to ten pravý, se kterým bys měla přijít o panenství.

Chtěla bych to udělat, ale nejsem si jistá, zda je můj přítel ten pravý

Pokud si nejsi jistá, jestli tvůj přítel je ten pravý, se kterým bys chtěla přijít o panenství, ale zároveň máš pocit, že už jsi připravená o něj přijít, ještě s tím chvíli vydrž. Snaž se přijít nejdříve na to, proč si myslíš, že jsi s nevhodným klukem, a proč s ním teda vůbec jsi. Mít první sex ti neuteče, ale mít ho s někým, o kom víš, že to s ním chceš, to je o něčem jiném. Neboj se, až se objeví ten pravý, poznáš to.

Bojím se toho, že to bude bolet a nebude se mi to líbit

Takové obavy jsou zcela normální a přirozené. Chceš udělat něco, co jsi nikdy dřív neudělala a jdeš do neznáma. Ale neboj se. Při prvním milování se s přítelem hodně mazlete, na nic netlačte. Snažte se, aby vše bylo přirozené. Nakonec zjistíš, že se ti to líbí. Poprvé to může trochu bolet, ale není to nic, co by bylo nepříjemné a opravdu hrozné. Uvidíš, že si to oba užijete.

První sex zažij s někým, komu budeš důvěřovat a budeš ho mít opravdu ráda. Nedávej své panenství někomu, kdo na tebe tlačí a vůbec si ho nezaslouží.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu