Jarka (17): Do Petra jsem byla zamilovaná a málem jsem souhlasila, abychom zůstali přátelé s výhodami

Jarka byla zamilovaná do Petra už dlouho, ale on byl volnomyšlenkář, který se nechtěl za žádných okolností vázat. Petr však chtěl využít její zamilovanosti a nabídl ji, aby zůstali přátelé, a měli spolu jen nezávazný sex. Jarka tuto možnost nejprve zvažovala, ale nakonec ji došlo, že takto Petrovu lásku nezíská.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Jarka se po několikaletém přátelství z ničeho nic do Petra zamilovala

Jarka a Petr byli přátelé snad už od dětství. Nikdy mezi nimi nebylo nic víc, a dobře si rozuměli. Jednoho dne však přišla změna. Jarka sama nevěděla, co se stalo, ale najednou se na Petra začala dívat jinak. Od té doby na něj neustále myslela, a co bylo nejhorší, začala se před ním také stydět. Tohle se nikdy dřív nestalo. Mohli si říct úplně všechno, a vždycky to bylo v pohodě. Po pár dnech jí došlo, že se do něj zamilovala.

Jarka začala mapovat situaci a zjišťovat, co cítí Petr

Ze začátku se mu snažila vyhýbat. Byla zmatená z toho, jak se do něj tak najednou mohla zamilovat. Poté se rozhodla prozkoumat situaci, jestli se náhodou to samé nestalo i Petrovi. Když byli venku s přáteli, měla se k němu více, jak obvykle a vypadalo to, že Petr k ní taky. Nakonec se rozhodla, že udělá první krok a řekne mu o svých pocitech, protože to vypadalo, že kdyby čekala, než se rozhoupe Petr, nikdy by k tomu nedošlo.

Jarka dostala nabídku, kterou nečekala

Rozhodla se, že počká na vhodnou příležitost. Nakonec nemusela čekat dlouho. Hned druhý den odpoledne jí Petr nabídl, že ji doprovodí domů. Po cestě se mu svěřila, jaké city k němu chová, a velmi se jí ulevilo, že se jí nevysmál, ani nic podobného. Petr však reagoval takovým způsobem, na který nebyla připravená. Rád ji měl, ale vázat se nechtěl. Nabídl jí, že by mohli být kamarádi s výhodami, a zároveň randit také s někým jiným.

Jarka zvažovala Petrovu nabídku celou noc

Jarka ze sebe jen dostala větu, že si to rozmyslí, a utíkala domů. Mít s Petrem jen nezávazný sex zrovna nebylo přesně to, co očekávala. Zvlášť, když byla ještě panna. Dlouho do noci to však zvažovala. Přece jen by ho měla pro sebe alespoň částečně. Byla do něj tak zamilovaná, že tuto možnost zvažovala, jen aby s ním mohla trávit alespoň pár chvil. Nedokázala si však představit, že by randil s jinými holkami. Tato nabídka ji nedala spát skoro celou noc.

Také si přečti: Martiny (17) první láska a rozchod.

Hrdost a láska sama k sobě ji přiměla nabídku odmítnout

Druhý den, když se na alespoň trochu vyspala, už viděla věci jasně. Na Petrovu nabídku se rozhodla reagovat odmítnutím. Uvědomila si, že nechce být s klukem za každou cenu. Má svou hrdost, a raději si počká na někoho, kdo o ni bude stát doopravdy. Nebude s klukem, kterého zajímá jen její tělo.Když to řekla Petrovi, jen kývl rameny a dál se k tomu nevracel. To byl pro Jarku poslední důkaz toho, že se rozhodla správně.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu