Jak zůstat se svým klukem napořád? Pomůžou ti naše tipy

Zamilovat se je úžasné, že? Svět se zdá krásnější a ten praštěný úsměv z tváře nemůžeš prostě dostat. Jakmile však tato fáze skončí, zjistíš, že vztahy vyžadují hodně tvrdé práce. Neboj se, sestavili jsme několik poznámek, abychom ti pomohli. Tyto užitečné tipy ti pomohou posílit váš vztah, abyste spolu zůstali už napořád.

Hlavně se ho nesnaž měnit

Klíčem ke šťastnému vztahu je přijetí, že prostě nemůžeš svého kluka změnit. Všichni máme chvíle, kdy si přejeme, aby byl náš partner romantičtější, upravenější nebo ambicióznější atd. Není spravedlivé zatěžovat svou lásku těmito nereálnými očekáváními. Pokud si totiž myslí, že se za něj stydíš, stáhne se do ulity a bude se bát se jakkoli projevit. Pokud chceš, aby tvůj kluk přijal i tvoje nedostatky, musíš je naopak přijmout i u něj. Pamatuj, že jedinou osobou, kterou můžeš změnit, jsi ty.

Procvičuj si odpuštění

Pokud přemýšlíš, jak posílit svůj vztah, odpuštění je skvělým startem. Pokud tvůj kluk udělal chybu, může se ti odpuštění zdát jako obrovská hora, na kterou musíš vylézt. Jestli k tomu ale dojde, prostě si s ním o tom promluv. Uvědom si, co se stalo, vysvětli mu, proč to ublížilo tvým citům, a popiš mu, jak bys chtěla, aby v budoucnu postupoval. Odpuštění někomu neznamená, že omlouváš nebo toleruješ jeho činy. Jednoduše to znamená, že se vzdáváš bolesti a hněvu, které tě žerou. Místo toho, aby ses zabývala minulostí, se rozhodni posunout váš vztah kupředu.

Klíčem ke spokojenému vztahu je komunikace

Všechny jsme se alespoň jednou provinily tím, že jsme partnerovi řekly, co si myslíme, že chce slyšet. Lhaly jsme a souhlasily jsme s tím, že budeme dělat věci, které se nám nelíbí, jen abychom se vyhnuly hádce. Mnoho drobných obtíží lze zamést pod koberec, aniž by došlo ke škodě. Ale občas je zdravé bojovat za věci, na kterých ti záleží. Vztah založený na lžích, které podle tebe potěší tvého kluka, je už dopředu mrtvý. Řekni svému klukovi, co potřebuješ, co se ti líbí a co ne. Stejně tak ty musíš poslouchat svého kluka. Nepředpokládej, že víš, co se ti snaží říct.

Občas ho jen tak potěš

Je snadné brát svého kluka jako samozřejmost, zvláště pokud jste spolu už delší dobu. Je ale důležité dát mu občas najevo, že si ho ceníš. Prokaž mu občas nějakou drobnou laskavost. Šálek kávy, vděčná zpráva nebo překvapivý dárek mu připomene, že si ho vážíš. Dnešní doba je tak hektická, že občas zapomeneme i na tak důležité slovíčko, jako je „děkuji“.  Řekni občas svému klukovi, jak jsi vděčná za to, že ho máš. Tato upřímná slova budou mít velký dopad!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu