Jak vyzrát na akné co nejrychleji a účinně?

Akné je nejrozšířenějším kožním onemocněním, které umí potrápit nejen dospívající, ale také dospělé. Neznamená tedy, že když dospějete, akné se vám už bude vyhýbat. Přesto nejhorší průběh akné má právě v pubertě. Problémy s ním mohou vést až k psychickým problémům. Ale nebojte, bojovat se s ním dá. A dokonce pomocí toho, co najdete doma v kuchyni.

Pupínky zchlaďte

Led je rychlý pomocník a může pomoci vás pupínku zbavit poměrně rychle. Ovšem to platí v případě, že na své tváři objevíte jeden nebo dva pupínky, které musí rychle zmizet. Chystáte-li se na nějakou akci a pupínek na tváři se vám tak opravdu nehodí, použijte kostku ledu. Chlad pomáhá zlepšit krevní oběh a stahuje póry. Několikrát za den si tak zkuste přiložit kostku ledu na postižené místo a tvář si poté ještě omyjte studenou vodou. Do rána by mělo být po problému.

Vitamín C v citronu také pomůže

Pokud budete postižená místa potírat pravidelně šťávou z citronu, podaří se vám rychle pupínky vysušit a rychleji zmizí úplně. Vitamín C, který citron obsahuje, pomáhá postiženou kůži vysušit a dodá jí vitamíny. Pokud máte akné rozsáhlejší, zkuste si na noc udělat zábal z citronové šťávy. Pár kapek citronu smíchejte se špetkou skořice a trochou vlažné vody. Na noc se pak směsí potřete a ráno smyjte. Ale pozor, šťáva by měl být vždy z čerstvého citronu.

Všelék med

Med je skvělé přírodní antibiotikum a zabírá na řadu problémů včetně nepříjemného akné. Med pomůže urychlit proces hojení a navíc poskytne prevenci proti případným infekcím, které se do něj mohou dostat. Zkuste namočit čistou a nejlépe bavlněnou látku do medu a pak přiložit na postižené místo. Nechte působit půl hodiny a poté smyjte. Opakovat můžete ráno a večer. Zkusit můžete i medovou masku na noc, kterou snadno připravíte, když smícháte trošku medu se špetkou skořice – v poměru takovém, aby vznikla pasta. Tu aplikujte na uhříky a nechte působit přes noc. Ráno stačí tvář umýt studenou vodou.

Přírodní léčba je vždy lepší než kosmetické přípravky – vyzkoušejte to také.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu