Jak udržíš své nehty zdravé a krásné? Je to jednoduché

Také tvé nehty potřebují, abys jim věnovala maximální pozornost a důslednou péči. Přece jen ruce jsou vždy na očích, a pokud na nich vysloveně nenosíš rukavice, celé tvé okolí je okamžitě vidí. Nauč se, jak správně pečovat o tvé nehty, aby byly vždy dokonale krásné, upravené a v neposlední řadě zdravé.

Hydratace je důležitá

V létě tvé nehty působí nejzdravěji, protože na ně nepůsobí studený suchý vzduch, který způsobuje popraskání kůže a křehkost nehtů. Přesto ani v tomto období bys neměla zapomínat na hydrataci nejen nehtů, ale také kutikul. To nejlepší, co můžeš pro své nehty udělat, je vtírat do nich olejíček bez toxických chemikálií, který je promastí. Pokud to budeš dělat pravidelně dvakrát denně, podpoříš tím jejich zdravý růst.

Základní manikúru zvládneš i doma

Občas nezaškodí zajít do salónu a nechat si udělat manikúru přímo od profesionála. Pokud však bydlíš na vesnici nebo máš jiný důvod, proč nemůžeš navštívit žádné kosmetické studio, nezoufej. Základní péči o nehty zvládneš také doma. Čisté a hydratované prsty stačí čas od času přelakovat vyživujícím lakem, který tvé nehty zpevní. Dávej též pozor, jak své nehty piluješ. Pokud to pro tebe bude bolestivé, okamžitě s tím přestaň.

Už jsi zažila lásku jako z romantického filmu? Prozkoumej své city.

Dopřej si krásný lak na nehty

Aby tvé nehty byly naprosto dokonalé, použij lak. Teď v létě se nemusíš spokojit pouze s bezbarvým lakem. Využij tepla a slunce, které nabádá k tomu, abys použila barvy. Kreativitě se v tomto období meze nekladou a tak si je klidně namaluj žlutou, zelenou, červenou nebo modrou barvou. Všechny tyto odstíny můžeš také zkombinovat. Jen dbej na to, aby tvůj lak nebyl oprýskaný. Nevypadá to vůbec dobře.

Starej se o své nehty poctivě. Uvidíš, že ti to vrátí. Budou tvou chloubou, kterou budeš chtít ráda ukazovat nejen svým kamarádkám, ale celému světu.

zdroj: autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu