Jak si sama ostřihat ofinu? Drž se těchto pár tipů a zvládneš to

Pokud ses rozhodla, že si sama ostříháš ofinu, nebo rovnou celé vlasy, přečti si následující typy, abys potom nelitovala a raději celé léto nenosila kšiltovky, aby se ti druzí nesmáli. Stříhání není jednoduché a můžeš svým vlasům, a hlavně své image hodně ublížit.

Chceš ofinu?

Nejprve by ses měla ujistit, že ti bude slušet. Ofina není pro každého. Naštěstí například na You Tube existují návody a videa, které ti ukážou, zda tvůj typ obličeje ofinu snese, nebo ne. Další možností je vzít si pramen tvých dlouhých vlasů a sponkami ho přichytit tak, jako bys ofinu už měla. Pokud se ti to líbí, klidně si ji ostříhej, ale pokud se v tom necítíš, nedělej to a raději počkej, až se otevřou kadeřnické salóny. Tam ti poradí, jak na to, aby ofina slušela i tobě.

Ofina ti sluší a pořád ji chceš?

V tom případě si nachystej opravdu ostré nůžky. Tupé by ti mohly udělat na ofině nepěkné zuby, které by se jen těžko zpravovaly. Ofinu nestříhej jen tak od oka, protože ji budeš mít křivou. Raději si prohlédni pár videí, jak na to, když si to chceš ostříhat sama. Také bys vlasy neměla stříhat mokré, protože jsou více zplihlé. Poté, co by ti uschly, bys mohla zjistit, že tvá původní ofina, kterou ji měla pod obočím, je najednou nad ním.

Chceš si ostříhat celé vlasy sama?

Na to opatrně. Začni pomalu a stříhej nejprve málo. Hlavně z toho důvodu, abys měla prostor na případné opravy. Je velmi těžké ostříhat si celé vlasy z obou stran rovnoměrně, a často se stane, že máš potom jednu stranu delší než tu druhou. Raději si ustřihni kratší kus vlasů, abys následně postupným rovnáním došla až k požadované délce.

Před tím, než se pustíš do tak zásadního kroku, jako je stříhání vlasů, několikrát si to pořádně promysli. Počkej s nápadem například dva dny, a pokud i poté do toho budeš chtít jít, jak to udělej. Dopředu si nastuduj, jak na to, abys nebyla nakonec z výsledků zklamaná.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu