Jak si ostříhat ofinu? Poradíme ti krok za krokem

Už dlouho si říkáš, že přišel čas na změnu? Kadeřnické salóny ti teď moc neporadí, ale co tak vyzkoušet ofinu? Vůbec se tohoto zásahu nemusíš bát, připravili jsme pro tebe takový menší manuál, který tě krok po kroku navede. Pojďme na to!

Než začneš…

Je jasné, že bez nůžek se neobejdeš, takže pokud nechceš vypadat jako oškubané kuře, sáhni po ostrých nůžkách, značka ideál jsou skutečně kvalitní kadeřnické nůžky. Také měj po ruce různé skřipce, gumičky nebo sponky, aby sis mohla vlasy oddělit. Nepostradatelnou součástí tvé kadeřnické soupravy je i hřeben s jemnými zoubky.

Krok 1

Než se pustíš do akce, pamatuj si, že pokud jsou tvé vlasy při stříhání mokré, pravděpodobně si ustřihneš ofinu o nějaký kus kratší. Je to dáno tím, že vlasy vyschnou a stáhnou se. Takže vlasy stříhej jen tehdy, když jsou suché. A úplně nejlepší je, když si vlasy upravíš tak, jak si zvyklá, a podle toho se vrhneš do stříhání ofiny.

Krok 2

Vlasy si nejdříve pořádně rozčeš a poté odděl ofinu od zbytku dlouhých vlasů – tam, kde končí obočí by tvá ofina měla začínat. Takže na každé straně si takto vymez vlasovou část a zbylé vlasy stáhni do culíku, aby ti nezavazely.

Krok 3

Dalším krokem je, že si určíš, jak dlouhá by měla ofina být. Ofinu si dej mezi ukazováček a prostředníček a zkoušej, jaká délka ofiny se ti líbí. Rozhodně ti doporučíme vybrat nejdříve delší ofinu, kterou postupně můžeš zkracovat.

Krok 4

Tak a teď je na řadě stříhání. Vezmi si si do ruky hřeben s úzkými zoubky a přilož ho k ofině tak, aby jsi ji podle něj mohla ostříhat – hřeben slouží jako jakási šablona.

Krok 5

Výborně, další krok je za tebou. Je ofina zubatá? Nevadí, teď přichází ten krok, kterým ofinu změkčíš a zbavíš ji nedokonalostí. Opět si vezmi ofinu mezi prsty a začni ji kolmo prostříhávat. Dej si pozor, abys to nepřehnala, stačí pár prostřihů.

Krok 6

A máš hotovo, gratulujeme, teď už jen stačí ofinu upravit tak, jak se ti to líbí.

Jak jsi spokojená se svým novým vzhledem? Příště se můžeš pustit do něčeho odvážnějšího, to už necháme na tobě.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu