Jak koupit kvalitní kosmetiku za dobrou cenu?

Kosmetika je položkou, kterou byste našli v rozpočtu každé ženy a dívky. Nebavíme se totiž pouze o rtěnkách, řasenkách a obecně dekorativní kosmetice. Vždyť do této kategorie spadají i krémy, parfémy, tělová mléka, masky na vlasy a mnoho dalšího.

Všechny tyto kosmetické produkty pořídíte v drogerii. Kdo se však trochu zajímá o složení, kvalitu a chce svému tělu dopřát péči prémiových produktů, ten pátrá jinde. Faktem ovšem je, že kosmetika v drogerii je podstatně levnější. I prémiové značky se nicméně dají sehnat za dobrou cenu.

Black Friday je ideální příležitostí

Kosmetika patří k oblíbeným vánočním dárkům, takže před Vánocemi objevíte spoustu slev. Nejlepší příležitostí je každopádně svátek nakupování – Black Friday. V tento den, který letos připadá na 25. listopad, obchodníci významně zlevňují zboží. Mnohé e-shopy a obchody ovšem akce spouští dřív, aby se zákazníci rozprostřeli a nezahltili je v jeden jediný den. Třeba Notino má Black Friday od 14.11. do 20.11. V košíku stačí zadat kód notino a oblíbené značky se zlevní o 15, 20 či 30 %.

Méně je někdy více

Nákup dražší kosmetiky je navíc rozumný. Obvykle jí stačí použít méně, protože je účinnější. Navíc když si koupíte kvalitnější přípravek, budete mít větší motivaci ho používat a nepořídit si po dvou týdnech jiný. To je to nejhorší, co byste mohli udělat. Novou lahvičku si kupte vždy až tehdy, když máte skoro vypotřebovanou tu starou. Mít otevřené třeba tři make-upy je totiž plýtvání, ubývá jim životnost, zatímco vy je nepoužíváte. Nakupujte tedy raději méně dražších přípravků, vyplatí se to.

Nakupujte větší balení

Větší balení bývají častokrát ekonomičtější. Jestliže produkt teprve testujete, raději vezměte balení menší, kdyby vám náhodou nevyhovoval. Pokud ho ale používáte dlouhodobě a vyhovuje vám, sáhněte po větším balení, třeba zrovna když je ve slevě.

Využívejte věrnostní slevy

E-shopy, ale i kamenné prodejny mají nejrůznější věrnostní slevy. Zařiďte si slevovou kartičku, sledujte newslettery, co vám chodí e-mailem. Slevy bývají opravdu zajímavé.

Nemusíte vydělávat nadprůměrné peníze, abyste si mohli dovolit kvalitní kosmetiku. Stačí nakupovat chytře. A mimochodem, péče o tělo je něco, do čeho se určitě vyplatí investovat.

Autor: redakce GirlWorld.cz
zavřít reklamu