Jak dát koupelně nový vzhled?

Rekonstruujete koupelnu a chtěli byste jí dodat celkem nový vzhled? Přinášíme vám tipy, které vám tuto místnost pomůžou proměnit od podlahy až po strop.

Rekonstrukci naplánujte

Výsledek, který naplní vaše očekávání, vám pomůže dosáhnout podrobné plánování. Dříve, než začnete s výběrem jednotlivých prvků koupelny, posaďte se a zapište si všechny vaše potřeby a preference. Zkuste si zodpovědět především následující otázky:

  • Chtěli byste mít raději vanu nebo sprchový kout?
  • Kolik umývadel potřebuje vaše rodina?
  • Je v koupelně postačující osvětlení nebo byste potřebovali přidat nová svítidla?
  • Vyhovují vám existující rozvody?
  • Jaké jsou vaše představy o estetické stránce koupelny?

Důležité detaily

Nezapomeňte si naplánovat místa, kam bude potřebné vrtat – tvory navrtané před uložením obkladaček eliminují možnost jejich poškození. Podrobně si proto promyslete, kde byste chtěli mít různé háčky, věšáky, zrcadlo a police. Potom už můžete přistoupit k výběru všeho, co budete potřebovat.

Nejdříve se zaměřte na rekonstrukci rozvodů

Zejména ve starších domech a bytech by měla být součástí rekonstrukce koupelny i rekonstrukce rozvodů. Zkušení elektrikáři a vodaři vám pomůžou s jejich instalaci tak, aby vyhovovaly vašemu návrhu koupelny. V moderních domácnostech často používáme více spotřebičů, než to bylo běžné v minulosti. Budete proto pravděpodobně potřebovat také více elektrických zásuvek.

Náš tip: Všechno pro vaší novou koupelnu nakoupíte v obchodě Siko. Rekonstrukce domácnosti je vždy nákladnou záležitostí. Abyste ušetřili, připravili jsme pro vás  Siko slevový kód.

Obkladačky, barvy stěn a podlahy

U výběru obkladaček a podlahy stavte na materiály, které se budou dát jednoduše čistit. Podlaha by měla být navíc protiskluzová. V koupelně se na ní často budou nacházet zbytky vody, na kterých by mohlo jinak snadno dojít k úrazu.

Praktická stránka se hlásí o slovo i při výběru obkladaček. Pro jednodušší čištění si zvolte obkladačky rozměrů, které minimalizují množství škár mezi nimi. Chtěli byste mít obklad, na kterém se neusazuje vodní kámen? Potom místo běžných keramických obkladaček sáhněte po skleněných se speciální povrchovou úpravou.

A co barva? V menších prostorách byste měli zvolit světlejší odstíny, které je opticky zvětší. Jestli se rozhodnete pro bílou barvu, dopředu počítejte s tím, že na ní budou vidět všechny nečistoty. Větší koupelnu ocení milovníci elegance černé barvy nebo tmavších odstínů. I tu je ovšem na místě jejich vyvážení světlejšími vzory.

Osvětlení do koupelny

Abyste měli na všechny každodenní činnosti v koupelně dost světla, zvolte více než jedno svítidlo. K hlavnímu přidejte několik doplňkových. Základem, bez kterého se nezaobejdete, je osvětlení zrcadla. Vytvoří vám výborné světelné podmínky pro holení, úpravu účesu a jiné činnosti. Samostatné osvětlení můžete zvolit i pro vanu nebo sprchový kout. Rádi ve vaně lenošíte u dobré knihy nebo si v ní vypijete hrnek zdravého čaje? Romantické osvětlení vám jedinečným způsobem zpříjemní vaši relaxaci.

Úklid není jenom o nepořádku

Každá hospodyně dobře ví, že věci vypadají krásné, když jsou nové. I v koupelně stačí jenom trochu usazeného vodního kamene a obkladačky celkem ztratí svůj lesk. Nemluvě o riziku plísní, které se ve vlhkem prostředí snadno uchytí na škáry mezi jednotlivé kachličky.  Samozřejmostí v každé domácnosti je vybavení a prostředky na ruční čištění. Dlouhodobý krásný vzhled koupelny vám ovšem pomůže ještě lépe uchovat vysokotlakový čistič na podlahu a obklad.

Náš tip: Všechno pro vaší čistou koupelnu i celou domácnost pro vás vyrábí značka Kärcher. Kvalitní přístroje vždy něco stojí, s cenou vám však pomůže  Kärcher slevový kód.

Autor: redakce GirlWorld.cz
zavřít reklamu