Hlavně se nebát aneb co musíš vědět o ztrátě panenství?

Když přijdeš o panenství, může tě zavalit spousta divných pocitů. Nemusí to být takové, jak sis představovala nebo viděla v romantickém filmu. Přečti si tento článek, abys zjistila, co všechno tě může čekat, i když se na první sex a ztrátu panenství nedá dokonale připravit. Hlavně se ničeho neboj, vše je zcela normální.

Vyber si na první sex partnera, který ti za to opravdu bude stát

  • Kdykoliv během noci můžeš změnit názor. Do sexu tě nemůže nikdo nutit, a když zjistíš, že na to nejsi připravená, normálně to řekni. Je to tvé tělo a ty si s ním můžeš dělat, co chceš.
  • Kluky moc nezajímá, zda jsi panna. Je to dáno tím, že nejsi první, ani poslední holka na zemi, která ještě neměla sex, a rozhodně to neberou tak dramaticky jako ty. Jen tobě samotné nejvíce záleží na tvém panenství, tak si dobře rozmysli, komu ho dáš.

První sex je nepohodlný

  • Ve filmu často vidíš, jak si dívky svůj první sex užívají. Ve skutečnosti tomu není úplně tak. Když se protáhne nebo jinak natáhne panenská blána, může to být pro tebe ze začátku trochu nepříjemné. Mnohdy až lehce bolestivé. Tenhle stav však během sexu za chvíli vymizí. Není to nic hrozného, čeho by ses měla bát.
  • Než do tebe tvůj přítel zasune penis, popros ho, ať ti tam dá nejprve prsty a tak připraví tvou vagínu na to, co bude následovat. 

Nepřehlédněte: Jsem připravená na první sex?

Po prvním sexu se bude cítit trochu jinak

Poprvé můžeš mírně krvácet, ale to je naprosto v pořádku. Je to tím, že tvůj partner protrhl blánu. Podruhé už se to nestane. Po prvním sexu tě mohou přepadnout také výčitky. Budeš si říkat, jestli jsi udělala dobře, že jsi do toho šla. Tímhle se nezabývej. Už jsi to udělala – a cesta zpět není. Panenskou blánu máš jen jednu, a znovu už panna nikdy nebudeš. Raději si pomalu začni zvykat, že jsi vstoupila do světa sexu, kde tě postupem času budou čekat pěkné zážitky.

Monika (17): Lukáš mě nutil k sexu, ale já cítila, že to není ten pravý. Mé rozhodnutí s ním nespat bylo správné.

Přestože se nedá naplánovat všechno, měla by ses na to trochu připravit. Vyberte si místo, kde se budete cítit příjemně a nikdo vás u toho nevyruší.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT