Erika (14): Moji mámu měli všichni v okolí rádi. Co se dělo u nás v noci doma, to ale nikdo netušil

Erika vyrůstala se svou matkou sama. Otce nikdy nepoznala. I když jeho jméno bylo zapsáno v rodném listě, nežil v České republice a o svou dceru nikdy nejevil zájem. V městě, ve kterém společně žili, měli všichni její matku za slušnou a vzdělanou ženu, která vede zdejší mateřskou školu.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Nikoho by ani na moment nenapadlo, čemu musí malá dcerka každou noc přihlížet. Až, když se Erika pokusila potřetí o útěk, na všechno se přišlo.

Noční návštěvy

Erika nikdy materiálně nestrádala, avšak vzhledem k tomu, že její matka pracovala léta jako ředitelka mateřské školy, ke své dceři neměla nikdy příliš vřelý vztah a starala se spíše sama o sebe. Erika nikdy nepoznala svého otce, a když jí matka řekla, že bydlí v zahraničí, o dceři ví, a přesto o ni nemá zájem, už jej ani poznat nechtěla.

Doma se však trápila. Každý večer se u nich v domě scházeli cizí lidé, někdy jich bylo méně, někdy více ale vždycky to bylo Erice velmi nepříjemné. Alkohol pak tekl proudem, návštěvy byly pak o to víc hlučné. Jako malá holčička ani netušila, proč ti lidé k nim chodí a proč se pozdě večer ozývají z matčiny ložnice tak podivné zvuky.

„Bylo mi asi šest let, když jsem začala vnímat, že pokaždé, když si matka někoho přivedla, zavřeli se k ní do ložnice, zamkli a po celou noc se odtamtud ozývali podivné zvuky, sténání, nadávání a někdy také hrozné rány. Když jsem se šla poprvé podívat, co se tam děje, měla jsem hrozný strach, že někdo mamince ubližuje. Ta vykoukla pootevřenými dveřmi a byla nahá. Poslala mě spát, a ještě mi ráno vynadala. Tohle se pak opakovalo skoro každou noc,“ začíná vyprávět svůj příběh Erika.

Vadilo mi to, nesměla jsem si přivézt ani kamarádku

Eričina matka se vyžívala v kolektivním sexu a podivných nočních orgiích celá léta. Běžně se u nich střídali muži i ženy, a zůstávali skoro celou noc. Erika přirozeně, jako malá holčička. nechápala, co se u matky v ložnici každou noc děje. Když si však chtěla přivézt kamarádku na spaní, nesměla, měla také nakázáno mlčet o tom, co se u nich děje. Tohle by učitelce a taky ředitelce mateřské školy neprošlo. Nikdo nesměl nic vědět.

„Až když jsem byla na druhém stupni, začala jsem chápat, co je sex. Takže mi postupně docházelo, že moje matka je zvrácená, a každou noc si užívá klidně i s pěti lidmi najednou. Bylo mi to odporné a chtěla jsem z toho domu zmizet, stále více mi dělalo problém v noci usnout, když se rozléhaly ty strašné zvuky, sténání a někdy také i rány, jako by se tam snad prali. Řekla jsem si, že tam nebudu, a raději uteču,“ pokračuje Erika.

Kam bych mohla jít?

Jenže nebylo kam utéct, Erika měla babičku, která ale bydlela na Slovensku. Na cestu tam neměla Erika peníze. Sbalila se proto jednou v noci a utekla do lesa. Tam ji po pár hodinách našel soused, který byl na procházce brzy ráno se psem. Doma Erika dostala vynadáno, i když matce řekla, proč utekla, dostala výprask a opět ji matka umlčela.

O útěk se pak pokusila Erika asi po dvou měsících znovu. Tentokrát ukradla matce peníze a měla v plánu odjet za babičkou a všechno jí povědět. Když Erika odcházela z domu, přicházela zrovna dvojice na matčiny noční hrátky a všimli si jí. Znovu tak měla Erika doma problém, a tak už ztratila naději, že by se z toho pekla mohla někdy dostat.

„Měla jsem strach to někomu říct, nechtěla jsem mámě ani ublížit, kdybych se svěřila například ve škole, mohla by mít máma problémy. Já jsem jen chtěla, aby toho nechala. Doufala jsem, že by to svedla babička, domluvila by jí a bylo by všechno v pořádku. Až napotřetí se mi podařilo s babičkou spojit a odejít za ní tajně z domu. A opravdu mi pomohla,“ končí své vyprávění Erika.

U babičky je lépe

Babička jí to sice nechtěla věřit. I když její dcera sice vždycky měla ráda alkohol, nikdy nebyla nezodpovědná, určitě ne natolik, aby ohrožovala výchovu svého jediného dítěte pořádáním orgií u nich doma. Vzala vnučku, sedli do auta a jeli se tedy přesvědčit. Po příjezdu už bylo i babičce všechno jasné.

Ta svou dceru rychle srovnala a donutila ji, aby se šla léčit a dala se dohromady a prozatím si Eriku vzala k sobě. Ta je teď šťastná a po mamince se jí ani moc nestýská. Uvidí, jaké to bude, až se vrátí z léčby.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT